آقای استاندار؛ استان کردستان فقط شهرستان سنندج نیست!

در خبر ها خواندیم که استاندار محترم در معیت شهردار سنندج به صورت نامحسوس و بدون حضور محافظین از شهر سنندج بازدید کرده اند. مشکلات را دیده اند و قطعا برای حل این موضوعات هم اقدامات لازم را مبذول خواهند نمود. این دید و بازدیدهای به شکل نامحسوس بیشتر مربوط به گذشته است و تاریخ مصرفشان رو به اتمام است . در دنیای امروز که موضوعات تا حدود بسیار زیادی سیستمی و مشخص هستند؛ به نظر می رسد این کارها تبلیغاتی است و اگر مراقب نباشند در دام تظاهر به مردمی بودن می افتند. مهم تر از این کارها دیدار با مراجع و گروه های سیاسی ، مدنی ،اقتصادی، مذهبی و فرهنگی و اعتقاد به این گروه هاست. کلیت کار شاید موجب دلگرمی عده ای باشد و البته که مردمی بودن مسئولین همیشه خواسته مردم بوده اما…

با توجه به اینکه مطالبات مردمی و فعالین مدنی عملا در هر حالتی توسط دولت روحانی نادیده گرفته شده و می شود و هیچوقت قرار نیست شاهد وفای به عهد رییس جمهور با مردم کردستان باشیم و ظاهرن وعده ی چانه زنی های جدی در سطوح بالای قدرت برای رسیدن اقلیت ها به حق و حقوق مشروع خود وعده ای سرخرمنی بود، استاندار محترم حداقل به مطالبات درون استانی در حوزه ی اختیارات خودشان رسیدگی کنند تا از حجم شرمندگی فعالین سیاسی، مدنی و ستادی نزد مرم کردستان بخاطر حمایت از روحانی اندکی کاسته شود.

اما ظاهرا استاندار کردستان هم دست در دست تیم آقای نوبخت و واعظی و البته رییس مجلسِ در سودای رییس جمهور شدن ، مردم کردستان را دل آزرده تر می کند. نشان به آن نشانی که پس از گذشت ۶ ماه از سکانداری استانداری کردستان انگار نه انگار شهرستان سقز دومین شهر استان کردستان از لحاظ جمعیت و سیاسی ترین شهر استان است . نه شخص استاندار نه معاونین وی و خاصتا معاون سیاسی استاندار هیچ اهمیتی به این شهرستان که بیشترین رای به روحانی در سطح استان هم از طرف مردم این دیار بود نمی دهند.

این روزها صحبت تغییر یا ابقای فرماندار سقز هم هر روز در محافل این شهرستان داغ تر می شود. همزمان حضور سازمان بازرسی در این شهرستان و محرز شدن تخلفات گسترده در شهرداری سقز هم سوالات زیادی را در اذهان عمومی به وجود آورده است که می طلبد استاندار کردستان شخصا قدم رنجه نمایند و از نزدیک با مردم و مسئولین این شهرستان هم ملاقات کنند بلکه مشکلات عدیده اعم از بیکاری و عدم توسعه این شهرستان و فقر قابل ملاحظه ی این مردمان را ببیند و به فکر راه چاره باشند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

بستن
بستن