بفرمایید قهوه

با اولین کافه سیار سقز _ کافه کلاسیک

خلاقیت و ایده‌های نوآورانه همیشه برگ برنده در هر کسب‌‌و‌کاری بوده و هست. همان‌طور که خیلی‌ از افراد دوست دارند در رستوران‌ و زیر نور شمع غذا بخورند افرادی هم هستند که عاشق جاهای نوستالژیک هستند.

کافه‌های سیار را شاید در قالب ماشین‌های بستنی‌فروشی در فیلم‌های آمریکایی دیده باشید. ون‌ها و کاروان‌های بزرگ که با رنگ‌ها و استیکرهای جذاب تزئین شده‌اند. ایده راه‌اندازی کافه‌‌‌سیار در ایران حرکتی نو‌ و البته خلاقانه به حساب می‌آید. از آنجایی‌که برپایی و راه‌اندازی کافی‌شاپ ثابت برای خیلی‌ از افراد هزینه‌ی زیادی دارد کافه‌ای سیار در یک اتومبیل کلاسیک برای مردم حرکتی عجیب، جالب و دلنشین است.

در سقز نیز رزگار نراقی و هادی دولتی دو جوان خلاق و خوش‌ذوق با راه‌اندازی کافه‌کلاسیک جزو اولین افرادی هستند که ایده این کار به ذهنشان رسید و چند روزی است اولین کافه‌ سیار را در سقز راه‌اندازی‌ کرده‌اند. در یک شب خنک بهاری دقایقی با آن‌ها روی نیمکت چوبی ساده‌شان همنشین می‌شوم و با نوشیدن یک فنجان قهوه گپی دوستانه با آن‌ها می‌زنم.

رزگار نراقی در گفتگو با واکاوی ایده‌ی راه‌اندازی کافه‌سیار را اینگونه تعریف می‌کند: “۴ سال پیش در پیج‌های اینستاگرام با کافه‌های سیار آشنا شدم و با چند سفری که به تهران داشتم از نزدیک با آن روبرو و کم‌کم علاقمند شدم، اما چون هزینه راه‌اندازی آن زیاد بود امکان شروع به کار برایم مهیا نمی‌شد، ولی ایده‌ آن همیشه در ذهنم بود تا این‌که آن را با دوستم “هادی دولتی” مطرح و او هم موافقت کرد، دست آخر با هم به تهران رفتیم و حدود ۱۰ روز در آن‌جا برای تحقیقات بیشتر ماندیم”.

این جوان ادامه داده و می‌گوید: “پس از پرس‌وجوهای زیاد در تهران و یافتن گاراج‌هایی که فولکس‌واگن را در آن‌جا می‌فروختند، بالاخره بعد از چند روز توانستیم فولکس واگن مدل T2 را معامله کنیم که این تازه اول راهمان بود چون فولکس‌واگن خام و غیرقابل استفاده بود و باید بازسازی می‌شد”.

رزگار نراقی با شوق و ذوق تمام مراحل بازسازی فولکس‌واگن را شرح می داد، از صافکاری و نقاشی گرفته تا انتخاب رنگ مناسب برای آن که حدود ۴ ماه طول کشیده و پس از آن کار PVC و MDF و تودوزی و تهیه لاستیک مناسب و در آخر تجهیزات داخل آن که شامل ۲ سماور برقی، دستگاه اسپرسوساز، اجاق‌گاز، سرخ‌کن، اسنک‌ساز، یخچال و … است و این علاقه و عشق به کارش را نشان می داد. راه‌اندازی کامل کافه‌کلاسیک ۶ ماه زمان برده و برایشان ۱۲۲ میلیون تومان آب خورده است.

در منوی کافه کلاسیک شما می توانید انواع نوشیدنی‌ها‌ را ببینید. علاقمندان به کافه‌ می‌توانند هر روز از ساعت ۷ عصر تا ۱۲ شب به بلوار انقلاب پایین‌تر از اداره برق رفته و با میل کردن یک نوشیدنی دلچسب‌ روی نیمکت‌های چوبی دقایقی را سپری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا