شورای اداری سقز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت همزمان با کلنگ زنی کارخانه ذوب آهن برگزار شد

سومین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، نمایندگان شهرهای سقز، بانه و بیجار در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری سقز، اعضای شورای تأمین و شورای اداری شهرستان در محل احداث کارخانه آهن اسفنجی برگزار شد.

وزیر صمت در این مراسم با اشاره به ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران گفت: سال‌ها جنگ این منطقه را از توسعه دور داشت و اکنون که سرمایه گذاران در این منطقه حضور دارند نشان از امنیت مضاعف این منطقه است و در این راستا همه تلاش خود را برای تکمیل زنجیره تولید آهن  و سایر سرمایه‌گذاری‌ها در شهرستان سقز به کار خواهیم بست.

وی کردستان را سرشار از ظریفیت های معدنی عنوان کرد و افزود: در همین راستا تمامی پهنه استان مورد جستجو قرار خواهد گرفت و  از ۱۲ هزار پانصد کیلومتری که در برنامه قرار دارد حدود هشت هزار و پانصد کیلومتر آن مورد کاوش قرارگرفته است.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود و با اشاره به ظرفیت‌های مرزی این شهرستان گفت: نگاه به بازارچه های مرزی باید نگاه ویژه ای باشد و من موضوع تأسیس بازارچه سقز را علی رغم وجود موانع پیگیری خواهم کرد و استاندار در این راستا در دو هفته‌ی آینده به اقلیم سفر خواهد کرد تا این موضوع به صورت ویژه پیگیری شود.

همچنین در این مراسم سرپرست فرمانداری سقز ضمن خیرمقدم به وزیر و همراهان وی، با اشاره به اقتصاد وابسته به مرز شهرستان سقز گفت: یکی از اصلی ترین مطالبات اهالی شهرستان سقز مربوط به حوزه اشتغال است و انتظار است با توجه به پتانسیل هایی که در شهرستان وجود دارد به این مهم توجه شود. وی نگرانی مردم از خام فروشی معادن را یک دغدغه‌ی جدی عنوان کرد و افزود: راهبرد اصلی دولت جلوگیری از خام فروشی بوده و انتظار است دولتمردان و در راس آن وزیر صنعت به این مهم توجه نماید.

در ادامه محسن بیگلری نماینده شهرهای سقز و بانه در مجلس، مطابق با روال همیشگی و اشاره به اقدامات و پیگیری‌های خود در زمینه‌های مختلف عنوان کرد: وضعیت اشتغال شهرستان سقز به گونه‌ایست که نیاز مبرم به حمایت از سرمایه گذاران وجود دارد و پروژه‌ای که امروز کلنگ زنی می شود در این راستاست. بیگلری در ادامه بازگشایی مرز سیف را از مطالبات مردم خواند و افزود: زیرساخت های این پروژه در حال اجراست اما کم کاری هایی در این زمینه صورت می گیرد که لازم است به آن توجه شود.

همچنین محمدیان شمالی نماینده سرمایه گذار نیز گزارشی از نحوه آغاز به کار و روند فعالیت شرکت‌های حاضر در پروژه برای حاضرین عنوان کرد و در این مورد گفت: در فاز اول ۱۶۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است که اشتغال ۳۰۰ نفره را به دنبال دارد که در صورت حمایت و ادامه کار سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی در فازهای بعدی با اشتغال ۹۰۰ نفری به دنبال خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

بستن
بستن