جوابیه‌ی یکی از اعضای شورای شهر به خبر «آیا اعضای شورای شهر سقز از شیوع کرونا اطلاع دارند؟»

با علم و اعتقاد به این موضوع که در این روزها سکوت و عدم احساس مسئولیت نوعی خیانت است،دل به فضای مجازی سپردن و شب در گروههای مجازی رساله کرونایی بدون آگاهی و پشتوانه علمی نیز نوعی از همان کرختی و بی مسئولیتی مسئولین امر تلقی میشود.

شورای اسلامی شهر سقز از همان ابتدا و از بدو ورود این اپیدمی و بیماری واگیر تشکیل جلسات فوق العاده را در دستور کار قرار داده و تصمیمات لازم را در حوزه وظایف خود اتخاذ کرده است.

تمدید مهلت عوارض شهرداری جهت جلوگیری از ازدحام و عدم شیوع ویروس در ارباب رجوع محترم شهرداری و سلامت کارکنان واحد شهرسازی و دفاتر نظام مهندسی تا پایان اردیبهشت ۹۹ پیشنهاد داده شد که بنا به دلایلی ،تا پایان فروردین مورد موافقت اکثریت اعضای شورا قرار گرفت تا در صورت لزوم و ضرورت این تمدید ؛ ادامه دار باشد.

گندزدایی اماکن عمومی شهری مانند پایانه مرکزی و پارک سوار میدان استقلال؛ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، ضدعفونیو شستشوی معابر اصلی شهر و بازار بالا و پایین، ضد عفونی روزانه کشتارگاه شهرداری، توزیعماسک رایگان در بین رانندگان تاکسی و آژانس، همچنین تجهیز پاکبانان زحمتکش واحد تنظیف و همه همکاران اداری به وسائل و تجهیزات اولیه ایمنی در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا به همت مجموعه مدیران شهرداری انجام شده و ادامه دار نیز خواهد بود.

در مورد انجمنها و حرکتهای مردمی نیز به عرض مخاطبین گرامی واکاوی میرساند از همان روزهای اول ؛ با در اختیار قرار دادن وسائل لازم گند زدایی با هماهنگی ستاد شهرستانی کرونا و همکاری لازم با سمن ها و گروههای داوطلب و همچنین مجموعه های نظامی صورت گرفته است.

حتی در این باب باید به عرض برسانم پیشنهاد کمک مالی به این پویش های مردمی خدمت اعضای شورا مطرح گردید که مورد موافقت قرار نگرفت و با این توجیه که انجمنهای و گروههای داوطلب مردمی کار خودشان را انجام دهند و شورا نیز در کنار آنها اقدام به توزیع پک ها و بسته های لازم در این حوزه خواهد کرد.

در کانالهای رسمی شورای شهر شهرداری و با نصب بنرهای متعدد در بیلبوردهای سطح شهر و توزیع بروشور سعی در آگاهی بخشی پیرامون علائم این ویروس؛راههای انتقال و همچنین اقدامات پیشگیرانه نیز صورت گرفته است

از همه اصحاب محترم رسانه ؛ خاضعانه خواهشمندم به جای نقد و القای موج منفی و شایعه پراکنی در جهت تخریب افراد حقیقی و شخصیتهای حقوقی دست در دست هم با انرژی مثبت و اطلاع رسانی صحیح در راستای همدلی و اتحاد شهروندان گرانقدر و فهیم سقزی ، از این بحران به سلامت گذر کنیم

به یاد داشته باشیم که در این مقطع زمانی و در این وضعیت ناخوشایند که هر روز خبر فوت یکی از آشنایان و بستگان مبتلا به کرونا بدون حتی تشییع جنازه و مجلس ختمی به گوشمان میرسد ؛ تسویه حسابهای سیاسی و نگاه منتقدانه همیشگی اصحاب رسانه آنچنان که لازم است موثر نخواهد بود.

این ویروس زشت و نامبارک تنها با عزم جدی و اتحاد جمعی است که از بین خواهد رفت

و حقیقتا” باید قبول کنیم که همه با هم و در کنار هم با همدلی می توانیم #کرونا_را_شکست_دهیم

در پایان

ضمن تاکید اینکه ذات بی عیب ؛ الله تعالی است و بس باید اذعان کرد نقدهای جدی به رویه ها و رویکرد و عملکرد شورا وارد است اما با هر دیدگاه سیاسی و اجتماعی ؛ بعد از کرونا فرصت برای نقد و تخریب شورا به عنوان نمایندگان واقعی مردم در پارلمان محلی بسیار است.

 

افشین عزیزی خادم مردم شریف سقز در شورای شهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا