طبیعت بکر کردستان توسط افراد سودجو از بین می‌رود

رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: طبیعت بکر کردستان، پوشش گیاهی و انواع جانواران و حیوانات در مناطق مختلف از بین می‌رود و محیط زیست در حالیکه متولی اصلی این حوزه است، تا کنون اقدامی در این زمینه نداشته است.

ابوبکر درویشی امروز چهارشنبه(۲۴ مرداد) در جلسه‌ای با رئیس و معاونین جهادکشاورزی کردستان، به بیان مشکلات دامپروری و کشاورزی در روستاهای شهرستان‌های مختلف استان پرداخت و اظهار کرد: کشاورزان برخی شهرستان‌های استان به دلیل ناتوانی در پیدا کردن ضامن و اخذ تسهیلات و همچنین اقساط سنگین تسهیلات، از مکانیزاسیون ادوات کشاورزی و همچنین آبیاری تحت فشار استقبال نمی‌کنند.

وی افزود: کشاورزان در شهرستان‌ها علیرغم تولید انواع محصولات، کمترین سود را می‌برند و محصولات تولیدی آنها از مرحله برداشت به دست دلالان و سودجویان می‌افتد و کشاورزان نصف دلالان هم از تولید این محصولات سود نمی‌برند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان در زمینه زنبورداری و توسعه باغات، از رئیس جهاد کشاورزی استان خواست تا با تسهیل گری، روستاییان را به سوی زنبورداری و تولید عسل که به برند کشوری تبدیل شده، سوق دهند.

وی همچنین از منقرض شدن نسل بسیاری از انواع جانوران و حیوانات در مراتع و طبیعت کردستان ابراز نگرانی کرد و گفت: طبیعت بکر مناطق مختلف کردستان توسط افراد سودجو پایمال شده و با وجود از بین رفتن انواع پوشش گیاهی و نسل حیوانات، محیط زیست در این زمینه اقدامی نکرده و با سودجویان برخورد نکرده است.

درویشی خواستار ورود محیط زیست در این مسئله و برخورد جدی با سودجویان شد و گفت: این وظیفه اصلی محیط زیست است در حالیکه هیچ اقدامی تا کنون در این زمینه صورت نگرفته است.

 

منبع|ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

بستن
بستن