منتظر رفع بوی بد در مسیر دیواندره نساره نباشید

همه ما اگر بخواهیم از تهران و سنندج به سمت سقز برگردیم ناچاریم از دیواندره رد شویم، حتما بوی نامطبوعی که از خروجی دیواندره تا پُل نساره ادامه دارد به مشا‌م‌مان خورده و قطعا کام سفر را بر ما تلخ و یا بر خستگی‌مان افزوده است. این موضوع موضوع تازه‌ای نیست و طی چند سال اخیر همواره مورد اعتراض مردم و مسافرین بوده است، اما گویا همتی برای رفع آن آنهم به بهانه نبود بودجه وجود ندارد.

آنگونه که پیداست ورود مستقیم فاضلاب شهری دیواندره به رودخانه سبب ایجاد چنین بویی شده و به گفته مسئولان شهری دیواندره تنها راه رفع این بو اتمام تصفیه‌خانه فاضلاب در پایین دست رودخانه است که احداث آن از سال ۸۸ شروع شده و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اتمام آن نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گفته خسروی مدیر آبفای دیواندره، “رفع این معظل علاوه بر تأمین اعتبار برای تکمیل تصفیه‌خانه، نیازمند همکاری سه نهاد آبفا، امور آب و شهرداری دیواندره است” که گویا شهرداری با تکمیل جایگاه دفن زباله در این راستا گام برداشته است.

از طرفی، به گفته محمدی، مدیر امور آب دیواندره، در حال حاضر اولویت اساسی شهرستان دیواندره در حوزه مسائل آب به ترتیب؛ تکمیل سد سیازاغ و اتمام تصفیه‌خانه آب شهری است که این دو پروژه به ترتیب نیازمند ۱۱۰ و ۴۰ میلیارد اعتبار هستند که تاکنون تنها ۳۵ میلیارد برای سد تأمین اعتبار شده و قرار است ۳۵ میلیارد دیگر نیز به همین پروژه اختصاص یابد.

به این ترتیب اتمام تصفیه خانه فاضلاب که آنهم یک موضوع مهم به شمار می‌رود، فعلا در اولویت سوم است و مسافرینی که گذرشان از آذربایجانات به سمت سنندج و یا بلعکس است ناچار به استشمام این بوی ناخوشایند هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا