کیفیت آب شرب سقز بهتر می‌شود

تصفیه خانه شماره ۲ وارد فاز بهربرداری آزمایشی شد

مدیر امور منابع آب سقز با اعلام این خبر به واکاوی گفت: این تصفیه‌خانه که در حال حاضر توانایی تصفیه و تحویل آب پاک به میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه را دارد از سال ۹۱ شروع به فعالیت نموده و اکنون با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان وارد فاز بهره‌برداری آزمایشی شده و پس از شستشو و تست آماده تحویل آب به شبکه شرب شهری می‌باشد.

 

جاوید افزود همزمان با تکمیل تصفیه‌خانه، پروژه انتقال آب آن بطول ۶ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در مهر ۹۷ شروع و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری و انتقال آب تصفیه شده به داخل شهر و تحویل به امور آبفای شهری می‌باشد.

قابل ذکر است که پروژه آبرسانی به شهر سقز در دو بخش انتقال آب خام بطول ۲۵ کیلومتر و احداث تصفیه خانه به ظرفیت ماکزیمم ۶۰۰ لیتر بر ثانیه می‌باشد که پروژه اولی در اسفند ۹۶ افتتاح و تاکنون تحت بهره‌برداری بوده که میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب خام را به تصفیه خانه قدیمی انتقال می‌دهد. همچنین پروژه احداث تصفیه خانه شماره ۲ نیز در حال حاضر با ظرفیت تصفیه ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آماده بهره‌برداری بوده و عقد قرارداد احداث مدول ۲ این تصفیه‌خانه جهت رسیدن به ظرفیت ۶۰۰ لیتر بر ثانیه در دست انجام است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

دکمه بازگشت به بالا