آخرین شب اجرای تئاتر “هاری”

تئاتر هاری به نویسندگی “محسن عظیمی” و کارگردانی “افشین خدری” امشب ساعت ۷ برای آخرین بار در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد سقز به روی صحنه می رود. این تئاتر روایتی است از انفال و حوادثی که حول آن برای آوارگان و در نهایت کشتار آنها اتفاق می‌افتد.

افشین خدری کارگردان این اثر در گفتگو با واکاوی با اشاره به استقبال مناسب شهروندان از این تئاتر گفت: برعکس شهروندان، هنرمندان و اهالی تئاتر سقز نه تنها از این اثر استقبالی نکردند بلکه هیچ حمایتی نیز نشان ندادند و این با ذات هنر که مخالف ریا، زشتی و دروغ است همخوانی ندارد.

خدری همچنین با اشاره به رسالتی که هنر بر عهده دارد گفت: تعالی، خردورزی، همفکری و مدارا از رسالتهای هنر است اما به دلیل عدم حمایت مسئولین، وضعیت اقتصادی مردم و تجاری سازی با هدف درآمدزایی سبب شده تا از کارهای فاخر کمتر استقبال شود و در عوض برنامه های جنگ شادی، کارهای رایگان و … که تجاری بوده و درآمد خوبی را عاید دولت می کند حمایت می شود.

این کارگردان سنندجی در آسیب شناسی جشنواره ها نیز گفت: به نظر می رسد تعدد جشنواره ها لطمه ای به هنر تئاتر است چون با وجود جشنواره های متعدد کارها اختصاصا با هدف شرکت در جشنواره تولید می شود و هیچکدام از آنها قبل و بعد از جشنواره اکران عمومی نمی شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا