اشتیاق برای مناظره بالا گرفت

پس از آنکه واکاوی فایل صوتی درخواست نماینده فعلی مبنی بر آمادگی مناظره با کاندیداهای دیگر را منتشر کرد، چند تن از کاندیداها به این موضوع واکنش نشان دادند، از جمله:

«کیوان شافعی» با انتشار بیانیه‌ای که یک نسخه از آن در اختیار #واکاوی قرار گرفته، ضمن اعلام آمادگی برای مناظره گفته است: “متاسفانه در سالیان اخیر جایگاه مجلس به شدت توسط نمایندگان تنزل یافته و از پتانسیل و توانایی‌های آن در حد اهداف جناحی و مطامع شخصی و ستادی استفاده شده است. حضور اینجانب در عرصه انتخابات با انتقاد از عملکرد ۸ ساله نماینده فعلی شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و با هدف بازگرداندن جایگاه مهم و رفیع نمایندگی مجلس به مسیر اصلی خود یعنی؛ قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون، و تغییر در شرایط و وضعیت حاکم بر شهرستان‌های سقز و بانه می‌باشد”.

شافعی همچنین گفته است: در فضایی عقلانی با حضور معتمدین، نخبگان و اصحاب رسانه جناب آقای محسن بیگلری نماینده فعلی و کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را به مناظره دعوت می نمایم. معتقدم مناسب‌ترین مکان نیز برای مناظره دانشگاه است زیرا دانشگاه زمینه عقلانیت، راستگویی و گفتمان منطقی را فراهم نموده و از تک‌گویی‌های مرسوم مسئولین جلوگیری می‌نماید.

همچنین «عبدالله کریمی» دیگر کاندیدای این حوزه به واکاوی گفت: در صورت تأمین شرایط و بحث بر سر موضوعات مشخص حاضر به مناظره خواهم بود.

«عبدالله چمن‌گلی» هم گفت: حاضرم با نماینده فعلی و سایر کاندیداها به صورت جمعی و در حضور مردم بر سر اهداف و برنامه‌هایی که دارم مناظره کنم.

اما نظر «بهزاد رحیمی» در ارتباط با مناظره متفاوت است، وی به واکاوی گفت: در حال حاضر با توجه به آمار و اطلاعاتی که نماینده فعلی در اختیار دارد، شرایط برابر برای مناظره فراهم نیست. رحیمی البته مناظره با سایر کاندیداها را رد نکرد.

بیشتر کاندیداهای موجود، مبنای تبلیغات خود را علاوه بر بیان برنامه‌های خود، بر پایه انتقاد از عملکرد نماینده فعلی پیگیری می‌کنند و بر همین اساس واکاوی در راستای قضاوت صحیح‌ و انتخاب فرد اصلح حاضر به برگزاری این مناظره‌هاست.

واکاوی_اخبار سقز و بانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا