اعتراض شرکت کنندگان سقزی در آزمون استخدامی بیمارستان سقز

در پی قبولی تعداد کمی از شرکت کنندگان سقزی در آزمون استخدامی بیمارستان سقز، شرکت‌کنندگان مراتب اعتراض و نگرا نی خود را ابراز کردند.

معترضان با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری اعلام کردند: از اردیبهشت سال ۹۸ بومی‌گزینی از آزمون وزارت بهداشت حذف شد اما به محض برگزاری آزمون استخدامی بیمارستان سقز، مجددا بومی گزینی در آزمون استخدامی حاکم گردید و این سبب اجحاف در حق آنان شده است.

به گزارش واکاوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نشستی با نمایندگان معترضین، نماینده سقز و بانه در مجلس، معاون محترم فرماندار سقز و معاونین درمان و توسعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان موضوع را بررسی کردند.

دکتر فرزین رضاعی ضمن اظهار تأسف از وضعیت پیش آمده و شنیدن سخنان معترضین، گفت: هر چند دانشگاه در برگزاری و اعلام نتایج دخالتی نداشته اما جهت احترام به خواسته‌های شرکت کنندگان از تمام ظرفیت‌های قانونی موجود برای بکار گیری نیروهای بومی بهره خواهد برد.

در ادامه این نشست نماینده سقز و بانه مراتب اعتراض شرکت کنندگان را به وزیر بهداشت، رئیس سازمان سنجش، رئیس سازمان امور استخدامی و نماینده دیوان عدالت اداری اعلام کردند.

در پایان شرکت کنندگان پیشنهادهایی از قبیل اعلام شکایت فردی به دیوان عدالت اداری، تعلیق فرایند مصاحبه و گزینش و اعلام قبولی چند برابر ظرفیت جهت گزینش اصلح را ارائه کردند.

 

واکاوی_اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا