اعتراض نماینده سقز و بانه به رهاسازی آب از سوی آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی

طبیعی است که افکار عمومی تمامی اقدامات مسئولان را زیر نظر داشته باشند و در مورد مثبت و یا منفی بودن آن اقدام قضاوت کنند.

یکی از اقدامات مثبت و شاید بتوان گفت شجاعانه نماینده سقز و بانه اعتراض اخیر وی به آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در مورد رهاسازی آب از سد شهید کاظمی است، چون کمتر نماینده‌ای به خود جرأت داده با توجه به هزینه‌های از پسِ آن در برابر لابی قدرتمند آذری‌ها در مجلس و دولت ورود کند.

تبعیضی که نسبت به کردستان در مورد استفاده از آب انجام می‌شود مسأله‌ای آزار دهنده است، سالهاست ما به عنوان یک رسانه این تبعیض را فریاد می‌زنیم و کسی پاسخگو نیست. اکنون که بهزاد رحیمی حداقل در یک تذکر کتبی به این موضوع ورود کرده، ضمن استقبال از آن امیدواریم این اعتراض را عملا ادامه دهد و به یک تذکر ختم نشود.

حق‌آبه کردستان موضوعی است که ما تا حدودی مطلعیم که حتی به مسئولان توصیه می‌شود تا به آن ورود پیدا نکنند، اما اولین کسی که به آن ورود کرد استاندار کردستان بود که حتی بگومگوی وی با وزیر مربوطه منجر به دخالت معاون اول رییس‌جمهور به نفع استاندار شد و درصدی از این موضوع در آینده و در جریان تبدیل زمین‌های دیم به آبی به ثمر خواهد نشست.

زمانی هم انتقاد ما از نماینده فروکش می‌کند که در چنین راستایی گام بردارد؛ رصد کند و ببیند که حق ما را چه کسانی می‌خورند؟ سپس معترضانه فریاد بزند و حتی اگر لازم شد جلو دفتر وزیر بست بنشیند و حق و حقوق موکلانش را بگیرد.

در نهایت اینکه حتی اگر این پیگیری‌ها منجر به نتیجه هم نشود چون اقدامی درست و به‌جا محسوب می‌شود، پس قابل تقدیر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا