اولین شماره از مجله “هه‌تاو” در حوزه کودک و نوجوان منتشر شد

با توجه به سیطره فضای مجازی و وسایل ارتباط جمعی از جمله موبایل و تبلت و شیوع نگران کننده آنها در میان کودکان از یک سو و از سوی دیگر بی توجهی به حوزه کودک و نوجوان در مجلات و نشریات، ضرورت توجه به این مهم در موقعیت زمانی موجود بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می رسد. از سویی نیز سیاست دولت مبنی بر دادن مجوز نشریات کاغذی و اینترنی روند مطلوبی را طی می کند اما در این میان ایرادی اساسی که وارد است و بیشتر به فعالین این حوزه مرتبط است عدم دغدغه مندی این افراد در حوزه کودک و نوجوان است.

با این وجود هستند افرادی که به نوعی دغدغه کار ریشه ای و اساسی را در دل داشته و در صدد برآمده اند تا حدی خلاء موجود در این زمینه را خصوصا در مناطق کورد نشین جبران کنند. سروه ارسلانی و بختیار خسروی زوج هنری اهل سقز کسانی هستند که در این راه قدم گذاشته و اولین شماره از نشریه فرهنگی هنری هه‌تاو را که در حوزه کودک و نوجوان است منتشر کرده اند. ارسلانی و خسروی که دانش آموخته هنر از دانشگاه الزهرا و تهران و هستند سابق بر این نیز آموزشگاه هنرهای تجسمی “پاساره” را که در رده کودکان فعالیت داشت اداره می کردند و به همین دلیل می توان گفت این زوج با تجربه عملی که در اختیار دارند می توانند در مدیریت نشریه نیز موفق ظاهر شوند.

“هه‌تاو” به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی سروه ارسلانی به صورت فصلنامه، به سه زبان کوردی، فارسی و انگلیسی با گستره توزیع منطقه ای منتشر خواهد شد. بختیار خسروی دبیر هنری این نشریه در گفتگو با واکاوی گفت: خلأی که در این زمینه احساس می شد ما را بر آن داشت تا در این زمینه دست به اقدام بزنیم و به همین دلیل برای تشویق کودکان و نوجوانان و ایجاد انگیزه در آنان تلاش بر آن است از قلم خود این عزیزان نیز استفاده شود و در همین شماره نیز این مهم را عملی کرده ایم.

خسروی در ادامه از سیاست نشریه گفت و افزود: تمامی اهالی قلم اعم از کودک، نوجوان، میانسال و … می توانند در این نشریه قلم فرسایی کرده و علاوه بر این در حوزه نقاشی و تصویر نیز پذیرای آثار هنرمندان خواهیم بود.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا