اولین مورد مثبت کرونای انگلیسی در کردستان تایید شد

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار مشکوک مبتلا به کرونا جهش یافته (انگلیسی) در استان که به تهران ارسال شده بود، مثبت اعلام شد.

این موضوع پس از آن عنوان می‌شود که چند روز قبل سه بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در #سقز شناسایی شدند و حال دکتر ابراهیم قادری گفته است که نتیجه آزمایش یک نفر از آنها مثبت و در حال حاضر وضعیت عمومی وی نیز خوب است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، دکتر ابراهیم قادری گفته است: نمونه آزمایش ۲ نفر مشکوک دیگر در حال بررسی قرار دارد و افراد در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آنها هستیم و تعدادی بیمار مشکوک دیگر به این نوع از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده است.

وی افزود: افراد در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آنها هستیم و تعدادی بیمار مشکوک دیگر به این نوع از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر مشغول فراهم کردن امکان انجام تست‌های ویژه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان هستیم و امکانات آن فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر استان از لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت باثباتی به سر می برد که در برخی روزها شاهد افزایشهای نگران کننده ای در برخی شهرستانها از جمله سنندج هستیم و اگر مردم رعایت نکنند، روزهای سختی در پیش خواهیم داشت.

دکتر قادری با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل های بهداشتی باید بیش از پیش مورد نظر شهروندان باشد اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی اصلی ما تجمع‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و عروسی‌هاست که به عنوان مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس به شمار می روند چرا که افراد حاضر در این دورهمی ها بدون ماسک و بدون کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در آن حضور دارند.

وی افزود: شیوع ویروس جهش یافته نباید به عنوان ایجاد وحشت تلقی شود چرا که این ویروس علائمی شبیه ویروس اولیه دارد و تنها روند بروز علائم آن سریعتر و میزان واگیری آن بیشتر است و اگر دستورالعملهای بهداشتی رعایت شود، مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم از شناسایی ۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۱۱۱ بیمار مبتلا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۳۰ نفر در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) تحت مراقبت‌اند.

فرزین رضاعی با اعلام اینکه در شبانه‌روز گذشته ۳ بیمار بر اثر کرونا فوت کرده‌اند گفت: آمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به ۱۰۷۸ نفر رسیده است؛

سنندج ۴۳۰ (۲+)/ سقز ۱۸۳ نفر/ مریوان ۱۰۳ نفر/ بانه ۸۸ نفر (۱+)/ قروه ۷۲ نفر/ کامیاران ۷۰ نفر/ دیواندره ۶۳ نفر/ بیجار ۴۹ نفر/ دهگلان ۱۷ نفر/ سروآباد ۳ نفر

قابل ذکر است که در حال حاضر ۹ بیمار در بخش کرونای بیمارستان سقز بستری هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا