ایجاد بخش بیماران سرطانی در بیمارستان سقز به کجا رسید؟

در کنار هزینه‌های سرسام‌آور، شاید رفت و آمدهای مکرر، سنگین‌تر از دردی باشد که بیماران سرطانی در سقز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

با آغاز به کار بیمارستان شفا خیلی‌ها امیدوار بودند که شاید یکی از بخش‌های آن و یا حتی بخشی از بیمارستان قدیمی به درمان بیماران سرطانی اختصاص یابد تا شاید بخشی از مشکلات این بیماران حل شود.

اکنون که در هفته مبارزه با سرطان قرار داریم این موضوع را از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز جویا شدیم که بلأخره راه‌اندازی این بخش به کجا رسید؟

دکتر انور بهرامی گفت:
از ابتدا نیز برنامه از این قرار بود که قسمتی از بیمارستان امام به این مهم اختصاص یابد و این از قول‌های دکتر جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت طی بازدید از بیمارستان‌های سقز در اردیبهشت بود.

وی افزود: قدم اول، موضوع فضا برای چنین بخشی است که در صورت انتقال بخش جراحی و زنان و زایمان به بیمارستان شفا (که احتمالا تا اواخر فروردین سال آینده طول می‌کشد) این کار وارد فاز اجرایی خواهد شد.

بهرامی گفت: قدم بعدی جذب متخصص است که در گام‌های اول می‌توان بخشی از امور را توسط متخصص داخلی پیش برد تا متخصصین انکولوژی و هماتولوژی نیز به مرور جذب شوند.

نیاز ویژه سقز به چنین بخشی یک امر مسلّم است، آنچه در این بین لازم است پیگیری و جدیت مسئولان سقزی و استانی برای رسیدگی به این مطالبه‌ی عمومی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا