بنای رفتن از کردستان را ندارم/بعضی ادارات فرهنگی استان بهترند

استاندار کردستان در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تغییر استاندار گفت: این حرف ها شایعه است و من بنای رفتن از کردستان را ندارم و تا زمانی که شما راضی باشید من در استان می مانم.

به گزارش واکاوی به نقل از مهر عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان شامگاه سه شنبه همانند سه سال اخیر این بار نیز به مناسبت ایام دهه مبارک فجر در نشست خبری با اهالی رسانه استان حضور پیدا کرد و به سوالات آنها پاسخ داد.

در این نشست خبری که عنوان آن متناسب با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بود ولی هیچ کدام از پرسش های خبرنگاران رسانه های جمعی کردستان، متناسب با موضوع نبود و به غیر از توضیحات ابتدایی استاندار هیچ خبرنگاری متناسب با موضوع سوال نپرسید.

حضور گسترده اهالی رسانه در این نشست خبری تا جایی بود که سالن اعلام شده برای برگزاری آن تغییر یافت و بودند رسانه هایی که از آنها دو تا سه خبرنگار حضور پیدا کرده بودند و سوالات مختلفی را نیز از استاندار کردستان می پرسیدند.

استاندار کردستان در ابتدا و در خصوص پروژه های ایام دهه مبارک فجر توضیحاتی ارائه کرد و گفت: ملاک اصلی ما برای افتتاح پروژه ها بهره برداری کامل از آنهاست، یعنی امکان دارد پروژه ای از یک ماه قبل مورد بهره برداری قرار گرفته ولی به سمت نمادین در ایام دهه مبارک فجر افتتاح شود.

عبدالمحمد زاهدی بیان کرد: البته هستند پروژه های دیگری که آماده افتتاح اند ولی وزرا و روسای سازمان های کشور تمایل دارند که بعد از ایام دهه مبارک فجر پروژه های مرتبط با حوزه کاری خود را افتتاح کنند و به همین دلیل این مسئله نیز در برنامه های سال جاری رعایت شده است.

وی در واکنش به اینکه آیا پروژه ای تکراری وجود دارد یا خیر، عنوان کرد: این لیست چندین نوبت از سوی استانداری کردستان چک شده است و سعی ما بر این بوده که پروژه ای که قبلا افتتاح شده بار دیگر افتتاح نشود.

در ادامه این نشست خبرنگاران حاضر سوالات مختلفی در حوزه های سرمایه گذاری، راه، موضوع کولبری و حتی تغییرات و تحولات مدیریتی را از استاندار کردستان پرسیدند که ولی نیز به تفصیل به آنها پاسخ داد.

وی در واکنش به مرگ کولبران در مرزهای استان کردستان و آذربایجان غربی، گفت: به راستی که مرگ کولبران به دلیل سقوط بهمن حادثه تلخی بود و انتظار می رود که با سیاست های درست از سوی مسئولان و همچنین تصویب منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان بتوانیم از وقوع حوادث تلخ این چنین در آینده جلوگیری کنیم.

استاندار کردستان گفت: در صورتی که منطقه آزاد تجاری در کردستان تصویب شود، افراد دیگر مجبور به کولبری نیستند و از وقوع حوادث تلخ این چنین نیز جلوگیری می شود و ما به جد موضوع ساماندهی مرزهای کردستان را از طریق دولت پیگیری می کنیم.

سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ارزیابی استاندار کردستان از حوزه فرهنگ و به ویژه عملکرد فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان نیز با واکنش استاندار کردستان مواجه شد و البته وی در نهایت پاسخی واضح و روشن به این سوال نداد.

در حالی که فرماندار شهرستان سنندج چندی قبل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به شدت انتقاد کرده بود، ولی استاندار کردستان با بیان اینکه از وضعیت کلی حاکم بر فعالیت های فرهنگی استان رضایت دارد، گفت: البته بعضی از دستگاه ها و ادارات دولتی عملکرد بهتری در حوزه فرهنگ دارند.

وی گفت: من آدم سیاسی هستم و سعی می کنم به گونه ای پاسخ دهم که بعدا بتوانم از پاسخ خودم به این گونه سوالات دفاع کنم، البته در این گونه نشست ها نیز استاندار نباید از یک مدیر خاص و یا یک دستگاه اداری انتقاد کند که این گونه نشست ها و جلسات جای مطرح کردن موضوعاتی این چنین هم نیست.

زاهدی در واکنش به سوالی در خصوص تغییر و تحولات مدیریتی به ویژه در حوزه فرمانداری ها در استان کردستان، اظهار داشت: تغییرات مدیریتی یک واقعیت است و این یک امر طبیعی است ولی دیگر ما در حوزه فرمانداری در استان کردستان تا بعد از پایان انتخابات سال ۹۶ هیچ تغییری نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص تاخیر در برگزاری نشست های خبری استاندار کردستان و ارتباط کم وی با حوزه رسانه، افزود: به راستی که شمار رسانه ها زیاد شده و وقت ما نیز اندک است ولی من این انتقاد را می پذیرم و ما جا دارد که ارتباط بهتر و بیشتری با اهالی رسانه داشته باشیم.

استاندار کردستان گفت: در گذشته من در یک استانی مسئول بودم کل شمار رسانه های آن استان چهار یا پنج مورد بود و ما معمولا هر ماه با یکی از آنها مصاحبه می کردیم ولی امروز شمار رسانه ها زیاد شده است، اما جا دارد که ارتباط ما با حوزه رسانه بیشتر هم باشد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص شایعه تغییر استاندار کردستان و صحبت های رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اولا رئیس مجمع نمایندگان چنین حرفی مبنی بر تغییر استاندار کردستان را مطرح نکرده است و خبری در این خصوص منتشر شده بود که تنها در تیتر خبر این موضوع مطرح شده بود ولی وقتی که به متن مراجعه می شد، همچنین چیزی نبود.

زاهدی ادامه داد: در جریان باشید که من بنای رفتن از کردستان ندارم و تا زمانی که شما راضی باشید من در کردستان می مانم و مطرح کردن همچنین مباحثی در خصوص تغییر من شایعه ای بیش نیست و شما باور نکنید.

وی در پاسخ به سوالی دیگری در خصوص ارزیابی وی از فعالیت های رسانه های جمعی استان کردستان، گفت: من در واقع از همه تلاش های اهالی رسانه تقدیر می کنم، به راستی که شما خبرنگاران در هر شرایطی با ما همراه هستند و از هیچ تلاش در راستای انعکاس مسائل استان دریغ نمی کنید.

استاندار کردستان بیان کرد: من به فعالیت های خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان نمره قبولی می دهم ولی باید توجه داشت که کردستان ظرفیت های خوبی در اختیار دارد و باید از این ظرفیت های به خوبی بهره برداری کرد.

استاندار کردستان در واکنش به مطرح شدن اخباری در خصوص سفر رئیس جمهور به استان، اظهار داشت: بله رئیس جمهور قرار است برای دومین بار به کردستان سفری داشته باشند ولی زمان سفر مشخص نیست و ما موضوع را پیگیری می کنیم.

در پایان این نشست خبری، مدیرکل حوزه ریاست استانداری کردستان هم در سخنانی از همکاری خبرنگاران رسانه های جمعی با استانداری در راستای انعکاس فعالیت های دولت در کردستان تقدیر کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا