تزریق ۱۳۳ میلیارد ریال به واحدهای نیمه فعال شهرک های صنعتی کردستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: ۱۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به ۲۱ واحد تولیدی راکد، نیمه فعال و فعال استان در سال جاری تزریق شده است.
به گزارش واکاوی به نقل از ایرانا شاهو حاجبی افزود: این میزان در قالب تسهیلات طرح رونق سرمایه گذاری به واحدها اعطا شده است و تا پایان سال جاری که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است ، تسهیلات دیگری نیز به واحدها پرداخت می شود تا شاهد بهره برداری از طرح های اشتغالزایی دیگر باشیم.
به گفته وی، در ۱۰ ماهه گذشته سال جاری با تزریق ۱۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به واحدهای تولیدی علاوه بر حفظ اشتغال موجود برای ۶۸ نفر دیگر نیز به صورت مستقیم ایجاد شغل شده است.
وی افزود: در ماه های گذشته جلسات متعدد با حضور مقامات کشوری از جمله جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی و معاونین وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان کردستان برگزار شده که باعث تحرک مفید و تاثیر قابل توجهی در عملکرد مجموعه استان و بانک های عامل شده است.
حاجبی گفت: این تسهیلات در راستای طرح رونق سرمایه گذاری شرکت مادر شهرک های صنعتی کشور پرداخت شده که در آن استفاده از ظرفیت بانک های عامل مستقر در استان ها تاکید شده است.
به گفته وی هم اکنون ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که ۱۴ مورد از این تعداد شامل ۱۱ شهرک و سه ناحیه قابل واگذاری است.
علاوه بر طرح رونق سرمایه گذاری، در سال جاری یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سامانه بهین یاب به ۳۱۳ واحد صنعتی فعال در شهرک های صنعتی و سایر واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.
رئیس جمهوری در ابتدای سال ۹۵ وعده فعال کردن هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط با استفاده از تسهیلات بانکی را به مردم داد که دولت توانست در هفت ماه تلاش، ۱۲ هزار و ۵۲۵ واحد تولیدی را با استفاده از حدود ۹۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات، به محور تولید برگرداند.
همچنین دولت حمایت های خود از واحدهای تولیدی نیمه فعال و بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی آغاز کرده و در استان کردستان یک هزار و ۱۵۱ واحد صنعتی و کشاورزی متقاضی این تسهیلات هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا