ثبت‌نام نهایی بیش از ۷۲۰۰ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در کردستان

مراد جعفری در جلسه ستاد انتخابات استان کردستان با اعلام این خبر گفت: از مجموع ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا ۱۱٨ نفر زن و هفت هزار و ۹۰ نفر مرد هستند.

وی اضافه کرد: در دوره پنجم انتخابات شوراهای اسلامی روستا هفت هزار و ۷۱۴ نفر ثبت نام کرده بودند که در این دوره با اندکی کاهش به بیش از هفت هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

جعفری با بیان اینکه شش هزار و ۴۹۳ نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستا دارای تحصیلات زیر دیپلم هستند، افزود: مابقی ثبت نام کنندگان برای شرکت در انتحابات شوراهای روستا که حدود ۱۰درصد است دارای تحصیلات تکمیلی می باشند.

دبیر ستاد انتخابات استان کردستان شغل ۵۳ درصد ثبت نام کنندگان شوراهای اسلامی روستا را کشاورزی و ۳۳ درصد را نیز آزاد عنوان کرد.

جعفری با بیان اینکه ستاد انتخابات استان متشکل از از کمیته های پشتیبانی، فنی، امنیتی، رصد و استعلامات، حقوقی و اطلاع رسانی است، گفت: متناسب با ستاد استانی در شهرستان ها نیز ستاد انتخابات تشکیل شده و مقدمات برای اجرای انتخابات برنامه ریزی می شود.

جعفری اضافه کرد: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی هر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیست و هشتم خردادماه سالجاری برگزار می شود که امیدواریم شاهد انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا