رییس فدراسیون کشتی در سنندج عنوان کرد

در مسابقات لیگ، داوری‌ها مشکلاتی داشت و حق با کردستان بود/ روسای هیأت کم‌کار و مربیان کم‌دانش مشکل کُشتی است

به گزارش واکاوی رییس فدراسیون کشتی، امروز در سنندج و طی نشستی با اعضای هیات کُشتی کردستان گفت: روسای کم‌کار و تنبل و مربیان کم‌دانش که موجب شده‌اند ورزشکار درست پرورش پیدا نکند مشکل مهم این رشته ورزشی در کشور است.

در این نشست که امید جراحی رییس‌هیأت کُشتی و محمدرحیم‌پور از داوران بین‌‌المللی سقز هم حضور داشتند؛ علیرضا دبیر با انتقاد از اختلافات در کُشتی استان کردستان، منیّت را یکی از مشکلات کُشتی در کردستان عنوان کرد و اظهار داشت: اهالی این ورزش در استان باید اختلافات را کنار بگذارند و در پی تقویت این رشته با بهره‌گیری از مربیان جوان و با دانش روز باشند.

وی ضمن قول مساعد برای دعوت یک ورزشکار رده سنی جوانان به اردوی تیم ملی تأکید کرد: آمادگی برگزاری کلاس‌های داوری را در استان داریم و هر وقت مسوولان ورزشی از ما درخواست کنند انستیتو را به استان اعزام می‌کنیم.

دبیر قول داد پنج تشک کشتی به کردستان اهدا کند و ضمن آن یادآور شد: موفقیت در این رشته نیاز به عشق و دیوانگی دارد، بنابراین رییس هیأت یا فدراسیون هم باید همینطور باشد.

وی متذکر شد: با مربیانی که نوجوانان را وادار به کاهش وزن می‌کنند برخورد می‌شود، چرا که این کار نوجوانان را له می‌کند و قابل پذیرش نیست، بنابراین رؤسای هیأت‌ها هم در این زمینه مسوول هستند.

دبیر اضافه کرد: اگر دوپینگی در استان باشد با رییس هیأت هم برخورد می‌شود و امتیاز او کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه حق کردستان گرفتن طلای المپیک است و باید این مهم را هدف خود قرار دهد گفت: از ظرفیت آموزش و پرورش در شهرستان‌ها استفاده شود. وی با بیان اینکه اگر تیم صبانور در لیگ برتر کشتی به نیمه نهایی می‌رسید کشتی استان تکانی می‌خورد یادآور شد: از رییس هیأت و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان بابت مشکلات پیش آمده در زمینه داوری عذرخواهی کردم، حق با کردستان بود.

دبیر در سفر یک روزه خود با مسئولان استانی هم دیدارهای جداگانه‌ای داشت و با دکتر نصرالهی‌زاده رییس سازمان مدیدیت و برنامه‌ریزی، شهردار سنندج و مدیرکل ورزش و جوانان در مورد توجه بیشتر به ورزش کشتی و زیرساخت‌های لازم رایزنی کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا