گفتگویی کوتاه با عبداله براربیگی مدیرعامل باشگاه نوروز

رونمایی از لباس تیم فوتبال جوانان باشگاه نوروز درآمدزایی برای بقا

یکی از نشانەهای فرهنگ کردی لباس کردی است. حال جوانانی عاشق فوتبال در شهر سقز با الهام از نقش و نگار لباس و دستار کردی، لباسی را برای تیمشان طراحی کرده‌اند که هم فرهنگ کردستان را در خود دارد و هم از این راه قصد دارند درآمدزایی نمایند تا تیمشان را بتوانند سرپا نگه دارند. واکاوی با مدیرعامل باشگاه نوروز گفتگویی کوتاه در این زمینه انجام داده است.

 

واکاوی: این فکر چگونه به ذهن شما رسید و آیا بجز درآمدزایی هدف اشاعه‌ی فرهنگ کردی و پاسداری از این فرهنگ را در نظر دارید؟

_ تمام ملتها و قومیتهای جهان هرکدام دارای فرهنگ خاص خود هستند و ما کردها هم ازین قاعدە مستثنا نیستیم؛ البته با این تفاوت که آنها در پاسداریو اشاعه فرهنگ خود کوشا هستند و متاسفانه به زعم من ما در این زمینه م کاری کرده‌ایم. در طراحی لباس تیم نوروز ما از رنگ و نقش و نگار دستار کردی آقا-بانو استفاده کرده‌ایم که متشکل از دو رنگ سفید و سیاه است. فرم آقا-بانوی کردی که از رنگ سفید و سیاه تشکیل شده تداعی کننده‌ی همان ره ش بەڵەک است. سفید نماد زن است همان بانو، و رنگ سیاە هم نماد مرد، بە معنای آقا می‌باشد.

واکاوی: شما در نظر دارید با فروش پیراهن درآمدزایی کنید، آیا این ایده می‌تواند درآمدی را نصیب تیم شما کند؟ و آینده‌ی بلندمدت تیمتان را چگونه می‌بینید؟

_ بله، در تمام تیمهای فوتبال دنیا موضوع فروش پیراهن یکی از راه‌های درآمدزایی است و ما هم این انتظار را داریم که با فروش پیراهن تیممان درآمدی را برای تیم نوروز کسب کنیم. باشگاه فرهنگی ــ ورزشی نوروز، در پی حضور در سطح اول فوتبال ایران است، و باتوجه به استعدادهایی که داریم این چشم انداز دور از ذهن نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا