افزایش موارد مشکوک و مبتلا به کرونا در سقز

شناسایی ۲۴۵ مبتلای جدید به کرونا در کردستان/ مرگ ۶ نفر در ۴۸ ساعت گذشته

پس از آنکه روز گذشته به دلیل setup کردن کیت بر روی دستگاه PCR، آمار موارد مشکوک کرونا اعلام نشد، امروز این آمار بروزرسانی شد. مطابق اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان تا امروز ۱۸ خرداد تعداد ۳۹۸۴ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است که ۲۴۵ نفر افزایش را نسبت به ۴۸ ساعت گذشته نشان می‌دهد. همچنین تعداد فوتی‌ها نیز افزایش پیدا کرده و این آمار به ۱۷۲ نفر رسیده است که #سنندج و #سقز هر کدام با ۴۳ فوتی در صدر هستند.

کرونا در سقز اما رو به افزایش است و این موضوع را فرماندار و رئیس شبکه بهداشت سقز نیز تأیید کرده‌اند. همزمان و به دلیل عدم پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های شهر بانه، بیماران این شهر نیز در سقز بستری می‌شوند، همچنین دستگاه سی‌تی‌تی اسکن شهر بوکان در حال تعمیر است و بیماران جهت گرفتن سی‌تی‌اسکن به شهرستان سقز می‌آیند و این یعنی فشار مضاعف به سیستم درمان شهرستان سقز.

در سقز طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۸ بیمار جدید شناسایی شده‌اند. اینگونه تعداد مبتلایان از ابتدا تا امروز به ۵۸۰ نفر رسیده است. تعداد بستری‌ها نیز افزایش قابل توجهی به خود دیده است؛ هم‌اکنون ۲۰ بیمار در بیمارستان بستری هستند که ۴ نفر از آنها در icu تحت مراقبت‌اند. روز گذشته این آمار ۷ بستری و ۳ نفر icu بود.

تعداد مبتلایان به تفکیک شهرستان‌ها: سنندج ۱۴۴۸نفر/ سقز ۵۸۰ نفر/ دیواندره ۳۷۳ نفر/ مریوان ۳۵۶ نفر/ بانه ۳۳۱ نفر/ قروه ۳۰۲ نفر/ بیجار ۲۰۵ نفر/ کامیاران ۱۹۱ نفر/ دهگلان ۱۵۳ نفر/ سروآباد ۴۵ نفر

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا