علیرغم حمایت استاندار، فرماندار، نماینده و دیگران، شورا کار را تمام کرد  

شهردار سقز برکنار شد

طبیعی است که در هنگامه انتخابات، شهرِ بدون شهردار چندان خوشایند استاندار و فرماندار نباشد، بر همین اساس این مقامات در روزهای اخیر بر شهردار ماندن چیا صالحی بابامیری حمایت کردند. همچنین با توجه به اینکه بابامیری از ابتدا جزو نزدیکان و اطرافیان نماینده بود طبیعی است که نماینده نیز بر ماندن وی اصرار بورزد. سوی دیگر این قضیه شورای شهر سقز است، با وجود آنکه شایعاتی که برای واکاوی قابل تأیید نیست مبنی بر پیشنهادهای مالی هنگفت به چند نفر از اعضای شورا با هدف منصرف کردن آنان از تصمیم خود، اما شورا پس از سه سال فعالیت در این قضیه از خود انسجامی پنج نفره نشان داد که اگر در مسیر درست تداوم یابد قطعا خوشایند شهروندان خواهد بود.

گزاف نیست که بگوییم عبور سالم این پنج نفر از شرایطی که شهردار و حامیان ماندن وی در این روزها برای آنها ایجاد کردند قابل ستایش است چرا که حفظ استقلال رأی در فضایی آمیخته با توصیه های آنچنانی، تهدید، تطمیع و دعوت به جلسات متعدد کار ساده ای نیست.

پس از آنکه فشارهای پیدا و پنهان بر اکثریت شورا نتوانست آنان را از طرح سؤال از شهردار منصرف کند، روز یکشنبه شهردار برای پاسخ به سؤالات اعضای شورا حاضر شد، اما هیچکدام از پنج نفری که طرح سؤال کرده بودند از پاسخ های شهردار قانع نشدند و عصر سه شنبه شهردار استیضاح شد. در فاصله این دو روز، حواشی زیادی اتفاق افتاد که واکاوی سعی دارد تا در حد امکان شهروندان را در جریان جزئیات دقیق تر این حواشی اعم از تهدید، تطمیع و پیشنهادهای مالی احتمالی قرار دهد.

با آنکه شهردار مدت زیادی با اما و اگر و نفوذ مقاماتی همچون، استاندار و معاونینش، فرماندار و نماینده سقز توانست مدتی بیشتر شهردار بماند، اما سؤال اصلی این است که نشستن بر میز شهرداری چه جذبه و جادویی داشت که چیا صالحی بابامیری تن به هر امر متعارف و غیر متعارفی داد تا چند صباحی بیشتر در این مسند بماند؟

 

واکاوی/ اخبار سقز

مطالب مرتبط

‫3 دیدگاه ها

  1. کی بهتر از دکتر چیا صالحی که خود سابقه حضور در شورای دوره دوم شهر سقز را دارد، اشتباه کردند و چوبشو می‌خورند …!.

    1. والا انقدر دلیل داره که دیگه از شمار نمیاد
      خدایی شما چه خوبی از ایشون دیدید که میگید حیف بودددد البته برای دارودسته ای بله خیلی هم منفعت داشت و حق داشتند که از ایشون حمایت کنند مخصوصا که دیگه وقته انتخاباته و آقای نماینده هم خیلی به ایشون نیاز داشتند…..

  2. من نه کاندید مجلسم و نه از هیچ کاندیدایی حمایت می‌کنم اما خدائی برای شهر سقز با آن همه مسائل شهردار خوبیه …!.
    الله اعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا