علت قطعی گسترده برق در شهرستان سقز چه بود؟

کسری عجیب ۹ هزار مگاواتی برق در روز گذشته موجب بروز قطعی‌های متعدد و پراکنده برق در نقاط مختلف کشور شد که سقز نیز از این قطعی بی نصیب نماند و در شبانه‌روز گذشته برق بعضی از مناطق از جمله بهارستان، تازه‌آباد، شاناز و… و برخی مناطق بیرون از شهر حدود سه ساعت بدون برنامه و اعلام قبلی قطع بود.

در تماس واکاوی با عبدالله ابراهیمی رئیس جدید اداره برق شهرستان سقز، وی ضمن ابراز تأسف از این موضوع اعلام کرد؛ این قطعی به دلیل مدیریت مصرف است که ادارات شهرستانی هم از زمان و مسیر آن اطلاع ندارند. وی در عین حال احتمال داد این روند امروز نیز در برخی مناطق دیگر شهر ادامه داشته باشد.

این قطعی‌های خارج از برنامه در حالی مردم را با مشکلاتی مواجه کرده بود که هیچگونه آمادگی در این زمینه نداشتند، شهروندان خواهان حداقل‌های اطلاع‌رسانی در این زمینه هستند، چرا که بسیاری از آنها به دلیل کسب و کارهای وابسته به صنعت برق و یا در ایامی که امتحانات دانشگاهی و مدارس در بستر فضای مجازی برقرار است در صورت قطعی برق با مشکلاتی مواجه می‌شوند که شاید قابل جبران نباشد.

بنابر این هرچند مسئولان در مدیریت مصرف برق ناتوان‌اند، اما حداقل کاری که می‌توانند انجام دهند اطلاع‌رسانی در مورد زمان و مسیرهایی است که با احتمال قطعی مواجه هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا