مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: طلب ذرت کاران و جوکاران تسویه شد/ دامداران نهاده جو مورد نیاز خود را از شرکت های پشتیبانی امور دام خریداری کنند

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از تسویه طلب کشاورزان بابت خرید تضمینی محصولات جو و ذرت خبر داد.

به گزارش واکاوی به نقل از روابط عمومی شرکت پشتیبانی دام کشور ؛علیرضا ولی با اشاره به اینکه طرح خرید تضمینی محصولات جو و ذرت بر اساس مصوبه هیئت وزیران و ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی از اول اردیبهشت ۹۵ اجرا شد، افزود:تا هشتم آبان حدود یک میلیون و ۱۴۵هزار تن محصول جو به ارزش ۱۱۵۰ میلیارد تومان به ازای هر کیلوگرم ۷۰۰ تومان خریداری شد و تمام طلب کشاورزان به اضافه ۳۵ هزار میلیارد ریال مابه التفاوت قیمت خرید تضمینی نیز تا هشتم آبان به طور کامل پرداخت شد.

وی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام دیگر هیچ بدهی بابت خرید تضمینی محصول جو به کشاورزان ندارد و تمام مطالبات پرداخت شده است.مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: هم اکنون به میزان کافی محصول جو وجود دارد و کمبودی در زمینه تامین نیاز دامداران نداریم.

وی بیان کرد : یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول جو در بورس کشاورزی عرضه شد و مقداری هم به صورت خودمصرفی در اختیار کشاورزان است و بخش خصوصی نیز میزان قابل توجهی محصول جو وارد کرده است ، بنابراین به دامداران اعلام می کنیم نهاده جو مورد نیاز خود را از شرکت های پشتیبانی امور دام با قیمت هر کیلوگرم ۷۵۰ تومان خریداری کنند و از خرید محصول در بازار دلالان که با قیمت ۸۳۰ تومان عرضه می شود ، خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام درباره روند خرید تضمینی ذرت و پرداخت پول کشاورزان گفت: خرید تضمینی ذرت در استان های کرمانشاه ، قزوین ، اردبیل و فارس آغاز شده و تاکنون ۵۰ هزار تن ذرت به ادارات کل شرکت پشتیبانی امور دام تحویل شده است.

علیرضا ولی افزود: ۳۰ هزار تن از ۵۰ هزار تن ذرت خریداری شده با قیمت هر کیلوگرم ۸۶۰ تومان در تابلوی بورس کالا عرضه شده است.

ولی گفت: محصول ذرت با قیمت تضمینی هر کیلو ۱۰۳۶ تومان از کشاورزان خریداری و پس از عرضه در بورس ۷۲ ساعت بعد از خرید پول کشاورزان پرداخت می شود.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد :تفاوت پول ذرت یعنی از هر کیلوگرم ۸۶تومان که در بورس عرضه می شود تا ۱۰۳۶ تومان قیمت مصوب خرید تضمینی نیز پس از ۱۰ روز بعد از تحویل محصول به کشاورزان پرداخت می شود و شرکت هیچگونه کمبود و مشکلی برای پرداخت پول کشاورزان ندارد.

به گفته وی تاکنون پول خرید تضمینی ۲۵ هزار تن ذرت به کشاورزان پرداخت شده است.

ولی گفت : شرکت پشتیبانی امور دام ، ذرت را با قیمت هر کیلوگرم ۸۵۰ تومان ، کنجاله را ۱۵۰۰ تومان و نهاده جو را با قیمت ۷۵۰ تومان در اختیار دامداران قرار می دهد

لازم به یادآوری است که طلب کشاورزان استان کرستان از چند روز پیش و زودتر از اعلام مدیر عامل شرکت پشتیبانی تسویه شده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا