بحران مرغ؛ موضوعی لاینحل در سقز

در هفته جهاد کشاورزی قرار داریم و تأمین مرغ به عنوان یکی از وظایف این نهاد، در سقز به مشکل برخورده است. بر اساس اخباری که به دست واکاوی رسیده در دو روز گذشته مرغداری‌های سقز از تحویل مرغ به کشتارگاه‌ها با این بهانه که قیمت تمام شده با آنچه تحویل کشتارگاه‌ها داده می‌شود برابری می‌کند امتناع کرده‌اند.

موضوع را از رئیس جهاد کشاورزی سقز جویا شدیم که وی ضمن تأکید بر قیمت مصوب (۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان برای کشتارگاه و ۲۴ هزار و ۸۸۰ تومان برای مصرف کننده) قول پیگیری و حل موضوع را داد!

از طرفی، عثمان کریمی رئیس هیأت مدیره تعاونی مرغداران سقز نیز عدم تحویل مرغ از سوی مرغداری‌ها را تأیید کرد، اما در عین حال به افزایش هزینه‌های تولید و عدم سوددهی این صنعت اشاره و خواستار حل موضوع قیمت‌گذاری همانند استان‌های همجوار شد.

شاید در دو روز گذشته به دلیل میزان مرغی که قبلا به کشتارگاه‌ها تحویل داده شده و یا احیانا از مسیرهای دیگری مرغ مورد نیاز بازار تأمین شده باشد صدای موضوع درنیامده، اما آنچه مشخص است عدم توانایی مدیران در حل این موضوع است و هر روز باید شاهد افزایش دغدغه‌های مردم آنهم در حوزه بدیهی‌ترین نیازها باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا