مصیبت سطل‌های زباله متعفن، بدبو، کثیف و زشت در سقز

به سمت سقز که نزدیک می‌شویم در اطراف روستای جنیان بوی ناشی از فاضلابی که به پایین دست روستا و نزدیک جاده می‌ریزد هر مسافری را آزار می‌دهد، چند کیلومتر پایین‌تر بوی ناشی از سوختن آشغال در سایت بدرآباد به مشام می‌رسد، اخیرا هم با بی‌توجهی شهرداری، بوی متعفن سطل‌های زباله و جوی‌ها باعث آزار شهروندان شده است.

سطل‌هایی که معمولا بدون ‌درب و بعضاً خراب و کثیف هستند و حتی از برخی از آنها شیرابه‌ هم خارج می‌شود علاوه بر ظاهر بد، بوی نامطبوعی هم به اطراف بخشیده و در این فصل گرما، شهروندان قادر به تحمل وضعیت ناشی از این بو نیستند. با اینکه جانمایی این سطل‌ها مشکل جمع‎آوری زباله را تا حدودی برطرف کرد، اما عدم نظافت متناوب و شستشوی آنها، حضور افراد زباله‌گرد و به هم ریختن زباله‌های داخل سطل، عدم تفکیک از مبدأ و بی توجهی شهروندان و مغازه داران به وضعیت نظافت محیط اطراف باعث شده این سطل‌ها خود به مشکل و عامل انتشار میکروب و آلودگی تبدیل شوند.

با بازدیدی میدانی از سطل‌های سطح شهر متوجه خواهیم شد که تنها سطل زباله جلو درب فرمانداری به صورت مرتب شستشو و ضد عفونی می‌شود و بی‌توجهی شهرداری به این موضوع عملا سقز را به شهری بدبو تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا