نشست روسای واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سقز با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان و روسای تعدادی از ادارات سطح شهر

در این نشست که روز سه‌شنبه در شهرک صنعتی سقز برگزار شد، خسروی مدیرعامل شرکت شهرک‌ها با اشاره به مشکلاتی که در زمینه های مختلف اقتصادی بر سر راه واحدهای تولیدی وجود داد، ایجاد مرکز فناوری کسب و کار را مناسب ترین راه برای حفظ و تقویت واحدهای تولیدی دانست و افزود: ارائه خدمات مشاوره ای در راستای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و در نتیجه حفظ اشتغال در کارگاهها و واحدهای تولیدی از مهمترین خدماتی است که در این نوع مراکز ارائه می شود.

خسروی همچنین از شرکت خدماتی شهرک صنعتی سقز خواست تا با نوآوری و بهره گیری از ظرفیت های شهرک صنعتی سقز در راستای ارائه خدمات بهتر و مناسب تر به اهالی شهرک و حتی سایر شهروندان و مسافرینی که از مسیر سقز بوکان می گذرند با ایجاد رستوران و مجتمع تفریحی به این مهم بیاندیشند که هم ارائه خدمات صورت گیرد و هم اشتغال و کارآفرینی به همراه خواهد داشت.

خسروی در گفته‌های خود به عملکرد شرکت خدماتی شهرک صنعتی سقز اشاره و افزود: عملکرد این شرکت در ارائه‌ی خدمات به واحدهای تولیدی نسبت به شرکت‌های خدماتی سطح استان بسیار مناسب‌تر بوده است.

در این جلسه روسای واحدها به بیان مشکلات خود در زمینه های مختلف از جمله ارائه خدمات برق، آب، آسفالت و روشنایی معابر خصوصا در فاز دو، حل هرچه سریعتر معضل فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه برای شهرک صنعتی، کم کاری، سخت گیری و اهمال بانک های عامل در ارائه خدمات پولی و بانکی، نحوه اخذ عوارض و مالیات، ارائه سند ملکی و… پرداختند. همچنین روسای ادارات امور مالیاتی، برق، صمت، تأمین اجتماعی و… به ارائه راهکار و راهنمایی لازم در این زمینه ها پرداختند.

 

لازم به ذکر است عمده مشکلات واحدهای صنعتی شهرک سقز همانند سایر واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح کشور ناشی از شرایط حاد اقتصادی و تحریم های پیش رو بوده که عمدتا به مشکلات گمرکی در ورود مواد اولیه، حوالجات ارزی، سرمایه در گردش و… مربوط شده و به همین دلیل اختیارات مدیران شهرستانی و استانی قادر به حل و فصل این مشکلات نخواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا