پای درد دل ساکنان مسکن مهر زاگرس

مسکن مهر زاگرس سقز مانند بسیاری از پروژه های مشابه بدون توجه به الزامات و امکاناتی که لازمه شهرنشینی است اجرا شده و به همین دلیل ورود ساکنان به این مجموعه به مثابه نیشتری بوده که بر دمل چرکین مزمن زده شده تا زخمی عمیق بر جای بگذارد. علاوه بر کاربرد مصالح غیر استاندارد و بی توجهی به تأسیسات و امکانات ایمنی و استاندارد در این مجتمع، فقط از ناحیه نبود فضاهای آموزشی، تجاری تفریحی، ورزشی و … هزینه برخی خانوارها که معمولا از قشر متوسط به پایین جامعه هستند به مراتب افزایش یافته و عملا بی مهری بر این مجتمع غلبه یافته است.

 

واکاوی با مراجعه به این مجتمع پای درددل ساکنان و اعضای هیأت امنای مجتمع نشسته است. خدمات اساسی و زیربنایی از جمله نبود فضاهای آموزشی، تجاری تفریحی، ورزشی و … باعث شده تا هزینه های سرسام آوری به خانواده ها تحمیل شود.

هیأت امنا در صحبت های خود با اشاره به مشکلات این مجتمع اظهار داشتند: علی رغم اینکه شهرداری نسبت به صدور قبض عوارض اقدام می کند اما تاکنون به این بهانه که مجتمع هنوز ازر حالت پروژه خارج نشده نسبت به ارائه برخی خدمات از جمله اختصاص اتوبوس خط واحد عمل نکرده است. همچنین سیستم اطفای حریق این مجتمع فعال نبوده و در صورت بروز مشکل در این زمینه کار بسیار سخت خواهد بود.

کودکان محروم از فضای تفریحی

یکی دیگر از مشکلات متراژ واحدهاست، با این عنوان که در قراردادها از ۷۶ متر مفید سخن گفته شده‌بود حال آنکه کارشناسان مربوطه متراژ واحدها را ۶۶ متر برآورد کرده اند، همچنین پیمانکاران سیمان‌کاری، گچ‌کاری، ایزوگام‌کار و … نیز هر کدام به نوبه‌ی خود در انجام امور مربوطه کوتاهی کرده و زیان‌های متعددی را متوجه ذینفعان کرده اند و با این وجود بسیاری از خانواده ها قبل از ساکن شدن در واحد مربوطه دست به تغییرات اساسی در فضای داخلی زده اند.

این اعضا بر پیگیری مشکلات تا رسیدن به نقطه مطلوب تأکید داشتند و  عنوان کردند نشست های زیادی با مسئولان مربوطه داشته و در روزهای آتی نیز این نشست ها ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا