کرونا، کادر درمان، واکسن آنفلوآنزا

در حالی که پیک سوم کرونا با بی‌رحمی تمام در حال تاخت و تاز است، دانشگاه علوم پزشکی استان از ابتلای ۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا خبر داده است. به نظر می‌رسد این موضوع در سقز و به ویژه در مورد کادر درمان بیمارستان امام به واسطه اینکه این شهرستان از همان روزهای اول تا به امروز با کرونا درگیر بوده است بیشتر به چشم می‌خورد.

از طرفی، مسئولان تاکنون حاضر به زیر بار بردن بیمارستان تأمین اجتماعی و یا بیمارستان شفا نشده‌اند. در این ارتباط رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز به واکاوی گفت: سیاست اصلی این است که حتی‌الامکان از ظرفیت‌های دولتی استفاده شود و برای همین تاکنون مجددا بیمارستان تأمین اجتماعی برای بیماران کرونا در نظر گرفته نشده است، از طرفی این بیمارستان آی سی یو ندارد و نمی‌تواند مشکل چندانی را حل کند.

بهرامی در مورد نیروهای بیمارستان شفا نیز گفت: از چند روز قبل نیروهای بیمارستان شفا به صورت چرخشی و به جای نیروهای بیمارستان امام به بیماران کرونایی ارائه خدمت می‌دهند. به لحاظ حضور متخصص نیز بسته به نیاز در بخش کرونا، به صورت حضوری و آنکال، همکاران حضور دارند.

🔹این روزها اما بحث واکسن آنفلوآنزا نیز مطرح است، بهرامی گفت: این واکسن برای بیماران خاص از جمله دیالیزی، هموفیلی و همچنین مادران باردار پُر خطر تزریق شده است و در مرحله بعد سایر مادران باردار و همچنین بیماران فشار خون و … در نوبت تزریق قرار دارند که همه این بیماران در مراکز بهداشت محله‌ها پرونده دارند و از این طریق از زمان تزریق مطلع خواهند شد.

🔹با این وجود اخبار رسیده به #واکاوی حاکی است که برخی مراکز بهداشت حاضر به تزریق واکسن برای برخی بیماران نیستند و یا حداقل آنگونه که لازم است مراجعین را راهنمایی نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا