۵۰ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به حوزه راه اختصاص پیدا کرد

استاندار کردستان گفت: ۵۰ درصد از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان به حوزه راه اختصاص پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار واکاوی عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه در جمع مردم روستای سوته شهرستان سقز ضمن اهدای نمادین کارت‌های ۲۰۰ هزار تومانی سود حاصل از فروش سوخت به روستائیان بخش سرشیو، وعده بازگشایی مرز سیف سقز را در آینده ای نزدیک به مردم این شهرستان داد.

وی اظهار داشت: این میزان اعتبار سود حاصل از فروش سوخت به خانوارهای ۳۱ روستای مرزی شهرستان سقز که ۲۰ کیلومتر با مرز فاصله دارند، اهدا خواهد شد

استاندار کردستان افزود: تاکنون گازرسانی به ۱۵۲ روستای شهرستان سقز انجام شده است و ۲۶ روستای دیگر در این شهرستان در دستورکار اجرایی که ۹ روستا در حال انجام و ۱۷ روستای دیگر آن در حال انجام مناقصه می باشد.

وی با اشاره به لزوم توجه به مناطق روستایی در استان کردستان گفت: تکمیل راه‌های روستایی و گازرسانی به بخش سرشیو به جد در دستور کار است و یکی دیگر از برنامه‌های ما تلاش برای بازگشایی بازارچه مرزی سیف سقز خواهد بود.

استاندار کردستان با اشاره به عزم جدی دولت در راستای توسعه راه های روستای و شهری به عنوان یک اولویت اصلی، بیان کرد: ۵۰ درصد اعتبارات ریاست جمهوری در استان به حوزه راه اختصاص می یابد.

در جریان این بازدید همچنین استاندار کردستان با مردم از نزدیک گفتگو کرد و با مشکلات و نارسایی های این منطقه آشنا شد.

سفر استاندار کردستان به شهرستان سقز یک روزه بود و وی در این سفر که با همراهی مسئولان استانی و شهرستانی همراه بود، علاوه بر دیدار با مردم در مناطق روستایی و شهری، در مراسم افتتاح هتل کرد سقز نیز حضور پیدا کرد.

Facebook
Twitter
Google+
اشتراک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا