استاندار کردستان از پروژه های عمرانی شهرستان سقز بازدید کرد

استاندار کردستان و هیئت همراه در ادامه سفر به سقز در نشستی ضمن بررسی تسریع در روند اجرایی فرودگاه سقز، از روند بازسازی استخر سرپوشیده این شهر و روند ساخت پل که وه سوار بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا شامگاه شنبه نشست روند بررسی ساخت فرودگاه سقز در سالن جلسات فرمانداری سقز با حضور استاندار و هیات همراه، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه مجلس، فرماندار، مدیرکل راه و شهرسازی و شماری دیگر از مدیران مرتبط برگزار شد.

در این نشست باقی رحمان پور رئیس شورای شهر با اشاره به دغدغه شورای شهر و شهرداری برای توسعه و پیشرفت شهر سقز، از اعلام موافقت و حمایت این نهادها از روند ساخت فرودگاه سقز خبر داد و گفت: در این راستا همکاری و تسهیل گری برای پیشرفت کار و تعامل فی ما بین ضروری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان هم ادامه کار ساخت فرودگاه سقز را نیازمند همکاری و حمایت شورای شهر و شهرداری سقز خواند و گفت: هماهنگی های لازم برای این کار با سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت فرودگاه ها در حال انجام است.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم از علاقه مندی برای حمایت از ساخت فرودگاه سقز با حمایت شورای شهر و مسئولان خبر داد و افزود: توسعه و تقویت زیرساخت های لازم با هدف پیشرفت شهرستان سقز یکی از نیازهای اصلی است و شهرداری در این زمینه از تمامی ظرفیت های در اختیار خود استفاده می کند.

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه با بیان اینکه ساخت فرودگاه بسترساز توسعه و آرزوی دیرینه مردم است، خواستار تسهیل گری و تسریع در امورات قانونی برای ادامه کارهای اجرایی شد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان هم موقعیت جغرافیایی سقز را برای ساخت فرودگاه عالی ارزیابی و بر رفع موانع پیش رو تاکید کرد.

امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز گفت: هماهنگی ها و اقدامات لازم برای مشارکت و حمایت شهرداری در این پروزه انجام شده است و ما بطور جد مساله را پیگیری می کنیم.

فرماندار سقز هم بر حمایت جدی این نهاد برای پیشبرد امورات مربوطه و تسریع در ساخت فرودگاه خبر داد و خواستار تسریع مقامات استانی و کشوری در این امر شد.

حامد جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در بازدید استاندار و مسئولان از استخر کاوه سقز، با ارائه گزارشی از روند بازسازی این استخر، گفت: برای بازسازی استخر سرپوشیده تربیت بدنی سقز افزون بر ۱۲ میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی هزینه خواهد شد و امیدواریم در بهمن ماه ۹۵ به بهره برداری برسد.

در ادامه این سفر یک روزه استاندار کردستان از پل که وه سوار بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفتند.

شهردار سقز با بیان اینکه پل که وه سوار به طول ۳۵۰ متر و عرض ۲۱ متر بلوار شهید بهشتی را به بلوار شهید رجایی وصل می کند، گفت: ساخت این پل با ۸۰ درصد پیشرفت در حال انجام بوده که با هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان توسط شرکت پاسارگاد ساخته می شود.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا