استاندار کردستان: مشکل بازگشایی مرز سیف از طرف عراق است

استاندار کردستان در پاسخ به درخواست تجار در خصوص بازگشایی مرزهای سیف سقز و سیرانبند بانه، گفت: از سوی دولت ایران مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما در دولت مرکزی عراق برخی محدودیت ها وجود دارد.

بهمن مرادنیا در نشست با اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی سنندج تخریب و تهمت واهی علیه مدیران را از دلایل سلب جرات و ریسک پذیری آنان اعلام کرد و گفت: این اقدام بر خلاف مسیر توسعه استان است.

مرادنیا ضمن گله مندی از تخریب فرزندان کردستان توسط «عده ای سودجو»، از بخش خصوصی به ویژه اعضای اتاق بازرگانی خواست از مدیران ریسک پذیر و پاکدست استان حمایت کنند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه برخی کردستان را گرانترین استان کشور است، افزود: این موضوع صحت نداشته و تورم نقطه به نقطه و افزایش قیمت کالا در استان به این معنا نیست که قیمت کالا بالاتر از میانگین کشور باشد.

در ادامه این نشست، استاندار در پاسخ به درخواست تجار در خصوص بازگشایی مرزهای سیف سقز و سیرانبند بانه، گفت: از سوی دولت ایران مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما در دولت مرکزی عراق برخی محدودیت ها وجود دارد.

مرادنیا از اعضای اتاق بازرگانی استان خواست برای عرضه کالاهای استان در نمایشگاه های بین المللی به ویژه در اقلیم کردستان حضور پررنگ داشته باشند

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا