افزایش بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در سقز/ سه نفر امروز فوت کردند

پس از آنکه وضعیت شهر سقز در بعد از ظهر روز گذشته قرمز شد، امروز مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز از افزایش مرگ و میر ناشی و بستری ناشی از کرونا در این شهرستان خبر داد.

دکتر پروین خسروپور در جلسه ستاد کرونا با بیان اینکه در روز جاری سه نفر بر اثر سویه جدید کرونا _امیکرون_ فوت کرده‌اند اظهار کرد که این سویه بسیار سرایت پذیر است تا جایی که نوزادان ۶ ماهه تا دانش‌آموزان را نیز درگیر کرده است.

مدیر شبکه بهداشت، افزایش تست‌های مثبت در سه روز اخیر را زنگ خطر جدی برای روند صعودی این بیماری در شهرستان دانست و عنوان کرد: دلیل قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرستان، روند سریع ابتلا، افزایش تست‌های مثبت و بیماران بدحال است.

در همین حال سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز از شناسایی ۲۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۱۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۵ نفر از آنها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت‌اند.

فریدون عبدالملکی با اعلام اینکه در شبانه‌روز گذشته یک بیمار بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده است گفت: آمار جان‌باختگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون ۱۹۵۰ نفر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا