تامین زمین برای ۲۰ هزار واحد مسکن ملی در کردستان

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در حال حاضر زمین برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن ملی در سطح استان تامین شده است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، جهانگیر الیاسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نیمه نخست امسال برای تمام افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده و تایید نهایی شده اند، زمین تامین خواهد شد.

وی افزود: براین اساس برای افراد ثبت نامی تایید شده در طرح نهضت ملی مسکن در قالب پنج گروه شامل ساخت توسط دولت، خودمالکی، استیجاری، بافت فرسوده و مسکن روستایی در حال تامین زمین هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: تعهد دولت برای ساخت مسکن در کردستان (ساخت توسط دولت) ۳۶ هزار و ۸۰۰ واحد است که هم اکنون هفت هزار واحد در حال ساخت بوده و برای ۱۳ هزار واحد دیگر نیز زمین تامین شده و در حال تعیین پیمانکار برای آماده‌سازی و واگذاری است که با این تعداد، واحدهای در حال ساخت به ۲۰ هزار واحد می‌رسد.

وی به برنامه ریزی برای تامین ۲۱ هزار واحد اشاره کرد و گفت: به همین منظور مراحل بازنگری طرح جامع شهرها در حال انجام است که به محض بازنگری توافقات لازم انجام خواهد شد.

الیاسی با بیان اینکه هر آنچه تعهد داریم برای متقاضیان تایید نهایی شده تحقق پیدا می‌کند، افزود: اکثر اراضی مازاد دستگاه های اجرایی تملک و در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته و در خصوص بعضی از دستگاه ها نیز همچون مراکز آموزشی که دغدغه هایی برای آینده دارند، مذاکرات اولیه انجام و اراضی مازاد تملک خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا