تاکسی‌ها چراغ‌خاموش کرایه را گران کردند/ فرمانداری و صمت: هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است

از صبح روز گذشته برخی رانندگان تاکسی در سطح شهر با اعلام گران شدن نرخ کرایه تاکسی، کرایه هر نفر را تا ۳ هزار تومان و دربستی را به ۱۵ هزار تومان افزایش داده‌اند. هرچند زمزمه گران شدن نرخ کرایه تاکسی از مدت‌ها قبل شنیده می‌شد، اما معاون عمرانی فرماندار سقز و رئیس اداره صمت در گفتگوهای جداگانه با واکاوی اعلام کردند که هنوز چنین تصمیمی در ستاد تنظیم بازار کالاهای خدماتی اخذ نشده است.

از قرار معلوم روز پنجشنبه هفته قبل در واحد تاکسیرانی به هیأت مدیره تعاونی تاکسی‌داران و آژانس‌داران اعلام شده که روز شنبه (۲۴ اردیبهشت) جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار و رانندگان می‌توانند از روز یکشنبه کرایه جدید را اعمال کنند، اما با اینکه در جلسه ستاد تنظیم بازار موضوع نرخ کرایه تاکسی مطرح نشده ولی برخی از رانندگان از روز گذشته کرایه را افزایش داده‌اند‌.

این در حالی است که مسئول واحد تاکسیرانی سقز به واکاوی گفت چون تصمیم نهایی اتخاذ نشده و مراحل ابلاغ و تهیه برچسب و… طی نشده، دریافت نرخ جدید غیر قانونی است.

اما همانگونه که عنوان شد و در گزارش‌های قبلی واکاوی نیز ذکر شده، زمزمه گرانی نرخ کرایه از مدتها قبل شنیده میشد و درخواست آن دیماه سال گذشته به شورای شهر داده شده، اما دلیل اینکه چرا تصمیم در مورد آن اینگونه به تأخیر افتاده و رانندگان چراغ خاموش و بدون طی مراحل لازم اقدام کرده‌اند را باید تنها در میزان هماهنگی مسئولان دخیل در مدیریت شهری دید و بابت این میزان از هماهنگی به آنها دست مریزاد گفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا