تجمع نمایندگان جایگاه‌های CNG در اداره کار سقز

صبح امروز نمایندگان جایگاههای CNG به دلیل عدم عقد قرارداد در سال ۹۸ و اینکه شرکت‌های بهره‌بردار حاضر به پرداخت حداقل دستمزد نیستند تجمع کردند.

لیست اعلامی از سوی اداره کار در سال ۹۸ برای کارگران ۱۲ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت

 

یکی از این افراد در گفتگو با خبرنگار واکاوی ضمن اعتراض به نحوه پرداخت حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان جایگاههای CNG گفت: همگی ارگان‌ها از جمله شرکت نفت، شهرداری، شورا، اداره کار، بهره‌برداران جایگاه و… بر ضرورت پرداخت حقوق و مزایای تأکید دارند اما هیچکدام در راستای اجرای قانون که همان حداقل دستمزد است گام برنداشته و کارکنان جایگاهها پس از سه ماه کاری کماکان حقوق سال ۹۷ را دریافت می‌کنند.

 

وی هدف از این تجمع را ضرورت ورود اداره کار به موضوع عنوان کرد و افزود: لازم است این اداره با پیمانکاران اتمام حجت کرده و اگر این موضوع به نتیجه نرسد کل نیروها به صورت دسته جمعی شکایت خواهند کرد.

طبق مصوبه هیئت وزیران، قیمت فروش هر کیلوگرم سوخت CNG از ۶۰۰۰ ریال به ۶۵۶۸ ریال افزایش داشته است و پیمانکاران منتظر این افزایش قیمت بودند اما حتی پس از این افزایش قیمت نیز حاضر به عقد قرارداد در سال جدید نشده‌اند و کماکان با حقوق سال گذشته که آنهم مطابق قانون پرداخت نشده مشغول به کار هستند.

معترضین در ادامه پیگیری‌های خود به شورای اسلامی شهر مراجعه و بر پیگیری مجدد مطالبات خود تأکید کردند.

اداره کار و شورا نیز ضمن قول مساعدت به معترضین اعلام کردند تلاش می‌شود عقد قرارداد در سریع‌ترین زمان ممکن با پیمانکاران صورت گیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا