دست‌اندرکاران مدیریت بحران؛ در این هوایِ ناخوش، چرا ساکتید؟

از عصر روز گذشته شاهد گرد و غبار شدید در سطح استان هستیم، طوری‌که انجام برخی فعالیت‌ها عملا غیر ممکن شده است، اما دست‌اندرکاران مدیریت بحران در این استان تا این لحظه ساکت بوده‌اند. نه خبر از نشستی اضطراری است و نه دستورالعمل و توصیه‌های بهداشتی و راهکار مشخصی برای کاهش این آسیب زیست محیطی که پای ثابت تمام فصول شده است.

کمتر از ۲۰ روز از آغاز سال جدید می‌گذرد و تاکنون چند موج گرد و غبار را شاهد بوده‌ایم، چه کسی تضمین می‌دهد که بقیه ایام سال و خصوصا تابستان که خبری از بارندگی نیست این موج‌ها تشدید و به یک روند عادی تبدیل نشوند؟

همه میدانیم که این شرایط جوی سبب افرایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ زودرس می‌شود! پرسش اینجاست که چقدر آماده چنین شرایطی هستیم؟ چه آموزش‌ها و چه توصیه‌های علمی و عملی به شهروندان برای مواجهه با چنین وضعیتی صورت گرفته است؟

در چنین شرایطی ارگان‌های مربوطه می‌بایست وضعیت را از هر طریق ممکن برای مردم تشریح، توصیه‌ها و هشدارها را اعلام و خود را برای برخی اقدامات اضطراری آماده کنند، اما دریغ از یک هشدار خشک و خالی! و این بار هم ظاهرا مسئولان امر با خود را به نشنیدن و ندیدن زده‌اند و یا دست روی دست گذاشته‌ و منتظرند تا باد و باران فرجی حاصل کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا