سقز و مریوان در میان پرتصادف‌ترین شهرهای کشور

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: سقز و مریوان در میان ۲۳ شهر پرتصادف کشور قرار دارند و مریوان با افزایش ۶۰۰ درصدی تصادفات درون شهری در ۱۱ ماهه گذشته از ابتدای امسال در مقایسه با سال گذشته در رده دوم کشور قرار گرفته است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، سرهنگ برزو مرادی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: میزان تصادفات درون شهری شهرستان سقز هم در این مدت ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تنها راه ممکن در کوتاه مدت برای کاهش تصادفات نصب سرعت‌کاه است که شورای ترافیک در این زمینه با ما همراهی نمی‌کند.

سرهنگ مرادی ادامه داد: اما راه حل اصلی اسقاط خودروهای فرسوده و در اختیار گذاشتن خودروهایی با استاندارد لازم است که در کوتاه مدت عملی نیست.

وی تاکید کرد: کاهش ۵۳ درصدی تصادفات در خوزستان با بهره‌گیری از سرعتکاه بوده است.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه اولویت پلیس راهور کردستان کاهش تصادفات، انضباط ترافیکی و هوشمندسازی است اضافه کرد: مهمترین علت تصادفات فوتی عدم توجه به جلو و بعد از آن عدم رعایت حق تقدم است.

وی یادآور شد: در سال جاری تصادفات جرحی درون شهری یک درصد، خسارتی ۴۴ درصد و فوتی هشت درصد افزایش داشته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان با بیان اینکه ۶۵ درصد تصادفات فوتی مربوط به عابر پیاده است افزود: ۳۵ درصد تصادفات جرحی و ۲۹ درصد هم تصادفات خسارتی بوده است.

وی گفت: طبق قانون دولت موظف است سازوکار لازم برای کاهش سالانه ۱۰ درصد از تصادفات جرحی را انجام دهد.

سرهنگ مرادی اظهار داشت: برای اینکه سالن مانیتورینگ و سامانه هوشمند شود نیاز به هزینه‌ بالایی است.

وی یادآور شد: تسهیلات زیادی برای ترخیص خودروها از پارکینگ ایجاد شده است و افراد با مراجعه به نرم‌افزار پلیس من می‌توانند کارهای ترخیص را انجام دهند.

سرهنگ مرادی اضافه کرد: اگر شخصی همه مدارک خودرو به نام خودش بود می‌تواند به راحتی از منزل و با این نرم‌افزار خودروی خود را ترخیص کند.

وی گفت: ۱۵ هزار دستگاه موتورسیکلت در پارکینگ مانده با تسهیلات در نظر گرفته شده هفت هزار و ۳۰۰  دستگاه ترخیص شده است اما  ۲ هزار و ۱۴۷ دستگاه خودرو هم در پارکینگ مانده است.

منبع| ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا