۱۴۴ مبتلای جدید به کرونا در کردستان و یک رکورد نگران‌کننده

شناسایی ۳۳ مبتلای جدید به کرونا در سقز

در حالیکه صحبت‌ بر سر بازگشایی اماکن عمومی در برخی شهرستان‌های استان است، اما امروز آمار جدید و نگران کننده‌ای از شناسایی تعداد جدید مبتلایان به کرونا در کردستان توسط دانشگاه علوم پزشکی منتشر شده است و روند افزایشی قابل توجهی در بیشتر شهرستان‌ها از جمله سنندج، سقز و بیجار دیده می‌شود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ بیمار جدید فقط در سقز شناسایی شدند و به این ترتیب آمار قطعی مبتلایان از ابتدا تاکنون به ۳۶۷ مورد رسید. با این وجود افراد بستری در مراکز درمانی کاهش یافته و هم‌اکنون ۵ بیمار در بیمارستان امام و ۱ بیمار در تأمین اجتماعی بستری هستند که دو نفر از این بیماران در آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌اند.

همچنین در کل استان کردستان ۱۴۴ بیمار جدید شناسایی شدند و آمار مبتلایان در استان تا امروز پانزدهم اردیبهشت به ۱۵۵۹ مورد افزایش یافت. از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۴۱۰۳ نمونه است که از این تعداد ۱۵۵۹ مورد مثبت، ۲۳۹۲ مورد منفی و ۱۵۲ مورد اعلام نشده است.

تعداد مبتلایان به کرونا به تفکیک شهرستان‌ها:

سنندج ۴۲۶ نفر/ سقز ۳۶۷ نفر/ بانه ۱۶۹ نفر/ قروه ۱۱۹ نفر/ دیواندره ۱۰۱ نفر/ مریوان ۹۷ نفر/ بیجار ۹۳ نفر/ کامیاران ۸۲ نفر/ دهگلان ۸۲ نفر/ سروآباد ۲۳ نفر

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا