صدای مخاطب

بخش صدای مخاطب به شما مخاطبین واکاوی اختصاص دارد، شما می‌توانید،نظرات، پیشنهادها و انتقادات خود در مورد وضعیت شهر را برای ما ارسال کنید تا ما آن را منتشر کنیم.

مدتی است که شهرداری برای تشخیص اراضی ملی یا ملکی از راه و شهرسازی استعلام می‌گیرد و این اداره هم جواب مشخصی به مراجعین نمی‌دهد، این در حالی است که بیشتر این زمین‌ها در داخل پلاک‌ها و قطعه‌های اصلی قرار دارند. اکنون تکلیف ما مشخص نیست؛ شهرداری از دادن جواز امتناع می‌کند، روز به روز مصالح گران‌تر می‌شود، اجاره‌بها کمرشکن شده و دهها مورد دیگر که مردم را کلافه کرده است.

شب گذشته با ماشین از خیابان استاد شیرازی رد شدم، به علت وجود سرعت‌گیرهای بیش از حد، موتور و جلوبندی ماشینم آسیب جدی دیده و متحمل هزینه شدم. من اولین و آخرین نفر نیستم که چنین اتفاقی برایش پیش می‌آید. خوب است شهرداری فکری به حال این سرعت‌گیرها و یا حداقل استانداردسازی آنها کند.

در رابطه با معضل ترافیک شهر بخصوص در اواسط و اواخر روز، شهرداری کِی می‌خواهد به فکر طرح‌هایی باشد که از بار این وضعیت کم کند؟ طرح‌هایی که از سالها قبل آغاز شده اما پیشرفتی در آن دیده نمی‌شود، از جمله پُل نیمه‌کاره‌ی نشمیلان به سمت بهارستان که می‌تواند بار عظیم ترافیک را از بلوار کردستان، میدان دخانیات، بلوار صلاح‌الدین و بلوار هفت تیر کم کند!

این روزها با نزدیک شدن به ایام نوروز شاهد شلوغی بیش از حد مسیر میدان آزادی تا قازاخانه هستیم و دلیل این وضعیت فروش مواد محترقه و انفجارهای کوچک و بزرگ است که مزاحمت‌هایی هم برای شهروندان ایجاد می‌کند، این وضعیت به برخی جاهای دیگر از جمله پارک شهر هم سرایت کرده و امنیت حاضرین در پارک را خدشه دار کرده! این کار چیزی جز تضییع حقوق همشهریان نام ندارد.

بسیار دیده می‌شود که برخی‌ها خودروشان را در گذرهای کم عرض راستە بازار اردلان و پشت قازاخانە پارک می‌کنند، بنابراین پیشنهاد می‌شود که این مسیرها به روی خودروها (غیر از خودروهایی که حامل بار برای مغازه‌ها هستند) بسته شود، خصوصا در ایام نزدیک به نوروز کە بازار شلوغ و رفت و آمدها زیاد می‌شود این تبدیل به یک معظل جدی می‌شود.

از سال ١٣٩٤ کاربری زمین‌های پشت شهرک دانشگاه ارائه شدە ولی تاکنون شهرداری جواز ساخت صادر نکرده، در حالیکە ٩٠ درصد زیر ساخت‌های این تعاونی‌ها هم آمادە شدە است. اعضای این تعاونی ها حدود ٢٠ سال است کە منتظرند تا خانەای بسازند. اگر شهرداری پروانە ساخت بدهد باعث کاهش نرخ اجارە مسکن، رونق کسب و کار و کاهش بیکاری و حتی کسب درآمد برای شهرداری می‌شود.

برای آزمون نظام مهندسی ساختمان در هر استان دو شهرستان در نظر گرفته شده است، اما در استان کردستان این آزمون فقط در سنندج برگزار می‌شود. ما داوطلبان  انتظار داریم سقز نیز به عنوان یک حوزه امتحانی در نظر گرفته شود، مثلا در آزمون دکتری دیدیم که این اتفاق خوب افتاد و برای اولین بار آزمون دکتری در سقز برگزار شد که قطعا هم از بار استرس و هم از بار مالی داوطلبان کاسته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا