علیرغم برخی نگرانی‌ها؛ امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم از هفته آینده آغاز می‌شود

مطابق زمان‌بندی اعلام شده، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم که به صورت نهایی برگزار می‌شود از هفته آینده و به صورت حضوری آغاز می‌شود.

این در حالی است که با توجه به شیوع کرونا، برخی نگرانی‌ها از جانب دانش‌آموزان، اولیای آنها و معلمان ابراز شده بود.

امروز هم مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در نشست ویدئو کنفرانس با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق، به تشریح شرایط برگزاری آزمون‌ها پرداخت.

به گفته‌ی رشید قربانی، حوزه‌های برگزاری آزمون باید مناسب، با اولویت در فضای باز و با جمعیت دانش‌آموزی کم، پیش‌بینی ۲ متر فاصله برای چینش صندلی و رعایت ضوابط ابلاغی برابر دستورالعمل های بهداشتی باشد و بر اساس مصوبه ستاد کرونای استان، در صورت نیاز شهرستان‌ها و مناطق می‌توانند از فضای دانشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی دارای تهویه استفاده نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان همچنین گفته است: مدارس باید نسبت به تهیه اقلام بهداشتی شامل ماسک، مواد ضدعفونی و تعبیه آن در ورودی حوزه‌ها اقدام و تمامی مجریان و دانش‌آموزان و دست اندرکاران باید در زمان حضور از ماسک استفاده نمایند.

و در آخر اینکه باید محل مناسبی (اتاق ایزوله) برای افراد بیمار و دارای مشکل در زمان برگزاری آزمون پیش‌بینی و در صورت نیاز، از دانش آموزان مذکور امتحان به صورت جداگانه گرفته شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا