محکومیت شهرداری مریوان به دلیل سومدیریت در جایگاه پسماند

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مريوان گفت: شهرداری ‌مریوان به دلیل عدم کنترل انتشار آلودگي و سو‌ء مديريت در جايگاه زباله به پرداخت بيش از ۲۰ ميليارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

ابراهيم همت بلند اظهار کرد: شهرداري این شهر به دلیل تخلفات زیست محیطی و رعایت نکردن استاندارد‌های دفع و دفن پسماند‌ در محاکم قضایی شهرستان مريوان محکوم شد.

وی افزود: دفن نامناسب زباله‌ها، ایجاد بوی نامطبوع و نفوذ شيرابه به سفره‌های آب زیر زمینی، ايجاد آلودگي جايگاه زباله در مسير رودخانه گاران، عدم معرفي و جانمايي جايگاه جديد زباله و عدم راه اندازي کارخانه بازيافت زباله در طول سال هاي متمادي توسط شهرداري از مهمترين مشکلات جايگاه زباله شهر مريوان است که سلامتی مردم را تهدید می‌کند.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مريوان ادامه داد: اين موارد به مثابه لطمه زدن به انفال الهي و تهديدي براي بهداشت عمومي و به خطر افتادن محيط زيست مي باشد و با ارائه مداک و مستندات لازم عليه شهرداري  مريوان اقامه دعوي شد و به استناد  مواد قانوني حفاظت و بهسازي محيط زيست، مديريت پسماند، هواي پاک و حفاظت از خاک محکوم و به پرداخت جريمه و خسارت زيست محيطي شد.

همت بلند یادآور شد: مريوان با داشتن پتانسیل های مختلف توریستی شهرستانی گردشگری است که روزانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ تن زباله در آن توليد مي شود و ضروری است که ساماندهی پسماند و زباله به صورت علمي و اصولي مدیریت شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا