مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: کردستان رتبه سوم بیکاری کشور را دارد، ایجاد ۲۶۰۰ شغل در قالب « طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی»

برهان صلواتی ظهر امروز در جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان، اظهار کرد: بیشترین تاثیرگذاری در خروجی کارها در حوزه اشتغال به عهده کارشناسان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان تصریح کرد: کردستان یکی از استان‌های پایلوت برای ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در کشور است که باید ۲ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد کنیم.

صلواتی با بیان اینکه کردستان دارای رتبه سوم بیکاری در بین استان‌های کشور است، گفت: استان کردستان به لحاظ ظرفیت‌های مختلف از جمله نیروی انسان توانمند، متخصص،امکانات زیرساختی و غیره برخوردار است،اما کار نداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ایجاد فرصت‌های شغلی جدید متناسب با بازار را لازمه رفع مشکلات حوزه بیکاری در استان دانست و  خاطرنشان کرد: انتظار است با اجرای این تفاهم‌نامه سه جانبه در اجرای « طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی» اختصاص اعتبار در به این بخش شاهد رفع مشکل بیکاری در استان باشیم.

وی اضافه کرد: انتظار داریم با توجه به ظرفیت استان و آمار بالای بیکاری در کردستان سهم بیشتری را در ایجاد مشاغل در قالب « طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی» به استان اختصاص داده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه رفع مشکل بیکاری در کردستان نیاز به کار اساسی دارد و باید از قالب حرف خارج شویم، گفت:  البته کارهای خوبی در این حوزه انجام شده که امیدواریم شاهد خروجی مطلوبی در این حوزه باشیم.

صلواتی خاطرنشان کرد: باید به مشاغل و طرح‌های کوچکی که در دل خانواده‌ها شکل گرفت بها داده شود و این طرح‌ها به عنوان یک الگو به جامعه معرفی شود.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا