مصوبه شورای شهر در مورد انتخاب بختیار علیزاده به عنوان شهردار سقز رد شد+واکنش‌ دو تن از اعضای شورا

کمیته تطبیق شهرستان سقز امروز در فرمانداری تشکیل شد و با توجه به آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهرداری برای شهرهای پنجاه تا دویست هزار نفر مبنی بر داشتن حداقل پنج سال سابقه مدیریت میانی که به صورت مبسوط در ۶ بند و ۷ تبصره ابلاغ شده است، مصوبه شورا را رد کرده است.

این مصوبه با سه رای کامل رد شد. به عبارتی آقای کرمی که در مصوبه شورا از موافقان علیزاده بود در کمیته تطبیق به عنوان نماینده شورا به رد مصوبه رای داده است.

واکنش‌ دو تن از اعضای شورا به خبر رد مصوبه انتخاب شهردار سقز در کمیته تطبیق

محمد کرمی :
پیرو خبر عدم تایید شهردار منتخب شورای اسلامی شهر سقز در کمیته تطبیق شهرستان ، به اطلاع می رساند که آقای بختیار علیزاده در مورخه ۹۸/۱۲/۵ از طرف فرمانداری ویژه شهرستان سقز به منظور بررسی و اظهار نظر مدیران استانی به استانداری کردستان معرفی گردیده است . ضمنا اینجانب به عنوان نماینده شورای استان در کمیته تطبیق شهرستان ،بر مصوبه قبلی شورای شهر دال بر معرفی آقای علیزاده به عنوان شهردار اصرار و خلاف آن را تکذیب می نمایم.

رضا اسعدی :
معرفی نامه و مدارک مربوط به انتخاب شهردار – ارسالی از دفتر امور شهری با درج عنوان و مخاطب نامه که استاندار محترم کردستان است – مستقیما به استانداری ارسال و فقط صورتجلسه انتحاب شهردار جهت اطلاع فرمانداری و سایر مراکز و ارگان های ذیربط فرستاده شده است .
انتخاب شهردار جزو وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر است و نیازی به طرح آن در کمیته تطبیق نیست و خود مدیر کل محترم امور شهری استانداری هم این موضوع را به آقای فرماندار گفته بودند که این موارد هم چون سایر شهرهای استان مستقیم به استانداری ارسال میشود . هر چند نظر فرماندار در پروسه انتخاب و صدور حکم برای استانداری قابل احترام است.

 

واکاوی- اخبار سقز

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا