چاپ و توزیع روزنامه برای کردهای مهاجر از سوی پلیس ژاپن

برخی کردهای ناراضی ترکیه از دهه ۱۹۹۰ به دلیل تعقیب نیروهای امنیتی ترکیه به ژاپن پناهنده شده اند و اکنون جمعیت کردهای شهر کاواگوچی در شمال توکیو پایتخت ژاپن بزرگترین اقلیت مهاجر این کشور را تشکیل می دهند. اکنون ۱۵۰۰ شهروند کرد تبعه ترکیه در این منطقه صنعتی ژاپن زندگی می کنند.

پلیس ژاپن از سال ۲۰۱۷ برای داشتن ارتباط بهتر با مهاجران، آشنا کردن آنها با مسائل اجتماعی و مقررات و نیز حفظ ارتباط مهاجران با کشور متبوعشان اقدام به چاپ روزنامه به زبان کشور مبدا کرده و از سال ۲۰۱۷ دو روزنامه به زبان های انگلیسی و چینی منتشر کرده است.

امسال زبان ترکی نیز افزوده شده و نیروهای پلیس که به زبان های خارجی مورد نظر آشنایی کامل دارند اقدام به تهیه و چاپ مطالب به زبان ترکی، انگلیسی و چینی کرده و در محل اجتماعات عمومی شهر آن را توزیع می کنند.

هیدکی کونو از افسران ارشد اداره پلیس کاواگوچی به روزنامه ماینیچی گفته است تهیه مطالب به زبان کشور مبدا اقدام اطمینان بخشی برای جمعیت مهاجر در ژاپن است. این اقدام به این معنی است که به آنها اطمینان داده می شود پلیس از آنها مراقبت می کند.

رستوران توفیق متعلق به یکی از مهاجران کرد ترکیه یکی از مکان هایی است که روزنامه ترکی زبان منتشر شده از سوی پلیس ژاپن در آن توزیع می شود.

توفیق می گوید از آن جایی که برخی کردها قادر به خواندن روزنامه های ژاپنی نیستند این کار  به آنها کمک می کند و ما احساس می کنیم که بخشی از جامعه ژاپن هستیم.

نشریات ژاپنی می گویند حدود ۲۰۰۰ شهروند کرد از ترکیه به این کشور مهاجرت کرده اند اما هیچ کدام تاکنون نتوانسته اند اقامت دائم در این کشور بگیرند.

منبع: کردپرس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا