یاد حلبچه در زمین خاکی “بهارستان” گرامی داشته شد

به گزارش واکاوی هر سال و با نزدیک شدن به سال نو زمین خاکی “زیکو” در محله ی بهارستان شاهد برگزاری جامی تحت عنوان جام حلبچه است. این بار فوتبال در این زمین خاکی و در محله‌ی بهارستان با تراژدی انس می گیرد.


فوتبال جام حلبچه در بهارستان قدمتی سیزده ساله دارد و چند جوان علاقمند به فوتبال به صورت خودجوش هر سال در بزرگداشت یادمان حلبچه این مسابقات را برگزار می کنند.
امسال نیز و در سیزدهمین دوره این مسابقات روز پنج‌شنبه ۲۴ اسفندماه مراسم افتتاحیه با حضور فعالین فرهنگی و مدنی سقز برگزار شد.


ابتدای این مراسم با یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه آغاز شد. سپس خالد علیزاده نویسنده و جامعه شناس به عنوان اولین سخنران در مورد حلبچه و کشتار کردها و آسیب شناسی چرایی بازتاب نداشتن این قتل عام در جامعه‌ی جهانی و حتی در میان کردها مطالبی ارائه داد و در ادامه یاد حلبچه در قالب شعر، موسیقی، تئاتر و پیام مسابقات گرامی داشته شد.


عبدالله احمدزاده یکی از اعضای کمیته برگزاری مسابقات جام حلبچه در گفتگو با واکاوی ضمن گرامیداشت یاد قربانیان حلبچه در خصوص نحوه‌ی برپایی این رقابتها اظهار داشت” این مسابقات دو هدف را دنبال می کند این که ما به عنوان ملت کورد تاریخ پرفراز و نشیبی داشته ایم همراه با تراژدی انفال و بمباران شیمیایی و هزاران ظلم دیگری که بر ما روا داشته اند، با برپایی این مسابقات ضمن ادای احترام به یاد قربانیان حلبچه این پیام را می دهیم که ملت کورد ملتی صلح طلب و آشتی خواه است و هیچ ظلم و ستمی را بر نمی تابد”.


وی در ادامه افزود” امسال این رقابتها با حضور ۱۴ تیم در دو بخش (۵تیم نونهالان و ۹ تیم بزرگسالان) برگزار می شود و در خصوص هزینه ها هم باید بگویم غیر از ورودی مسابقات، بخشی از هزینه های این مسابقات کمک های مردمی بوده و نماینده مجلس و شورای شهر سقز هم بخشی از هزینه ها را تقبل کرده اند”.
احمدزاده در پایان خواست که صدایش را از طریق سایت و کانال واکاوی به گوش مسئولین شهرستان سقز برساند تا محله ی بهارستان با وجود جمعیت زیاد از کمبود فضاهای آموزشی، ورزشی و‌ رفاهی محرومیت زدایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا