آثار دو نویسندەی كُرد در فهرست نهایی جایزەی مهرگان ادب

خانه کتاب کوردی نوشت: دبیرخانه جایزه مهرگان ادب، فهرست نامزدهای دوره بیست و یکم و بیست و دوم این جایزه را اعلام کرد. این فهرست در دو بخش رمان و ادبیات زبان مادری، ۲۶ اثر را دربر خواهد گرفت که پس از چندین مرحله داوری از میان ۱۵۲۷ اثر انتخاب شده و به این مرحله راه یافته اند.

رمان «او» اثر زاهد بارخدا نویسنده‌ی کرد اهل مریوان، رمان کُردی ” پرندگان در باد” اثر عطا نهایی با ترجمه رضا کریم مجاور و کتاب “با شهرزاد در شب‌های کردستان” اثر جمعی از نویسندگان کرد با ترجمه‌ی رضا کریم مجاور در میان ۲۶ رمان راه یافته به فهرست نامزدهای این دوره جایزه مهرگان ادب قرار دارند.

جایزه مهرگان ادب، قدیمی‌ترین جایزه مستقل و خصوصی حوزه ادبیات ایران، همزمان با سومین دهه فعالیت خود، نخستین دوره جایزه مهرگان ادب خارج از ایران را برای انتخاب بهترین «رمان» و بهترین «مجموعه داستان کوتاه» چاپ شده در خارج از ایران برگزار میکند.

جایزه ادبی مهرگان یا جایزه مهرگان ادب که سابقه برگزاری آن به سال ۱۳۷۸ بازمی گردد، تنها جایزه غیردولتی است که علاوه بر بخش های داستان و رمان، در حوزه محیط زیست و علم نیز جوایز اهدا می‌کند./ خانه کتاب کوردی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا