جلسه اضطراری بررسی شیوع ویروس کرونا در سقز به ریاست استاندار کردستان امروز تشکیل خواهد شد

آمار در سقز نگران‌کننده‌ست+ تکمیلی

اگر از آمار غیررسمی صرفنظر کنیم، آنچه که به صورت رسمی اعلام شده است تا کنون ۶ نفر از ۱۰ نفری که در کردستان ابتلای آنها به کرونا مثبت بوده از سقز هستند. این آمار حساسیت‌ها را بر روی این شهر بالا برده و بر همین اساس قرار است امروز جلسه اضطراری بررسی شیوع ویروس کرونا در سقز به ریاست استاندار کردستان تشکیل شود.

واکاوی در اخباری که اعلام می‌کند به هیچ وجه قصد ندارد افکار عمومی را نگران کند، اما آنچه تاکنون مشخص است بیشتر افرادی که در سقز مشکوک به کرونا هستند در روزهای اخیر در مراسم ختمی که در یکی از مساجد مهم شهر برگزار شده حضور داشته‌اند. این یعنی لازم است تمامی افرادی که در آن مراسم حضور داشته‌اند ضمن رعایت تمامی اصول بهداشتی که از سوی ستادهای شهرستانی، استانی و کشوری مقابله با کرونا اعلام می‌شود، دست به خود قرنطینگی بزنند و در صورت مشاهده هر نوع علایمی از این بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند.

در جلسه‌ای که قرار است امروز برگزار شود احتمال دارد وضعیت سقز بحرانی اعلام و برخی تصمیم‌گیریها با سطح‌بندی‌های مشخص اتخاذ شود، فلذا شهروندان بایستی آمادگی‌های لازم را برای اجرای تصمیمات احتمالی داشته باشند و علاوه بر رعایت توصیه‌های پزشکی، نه حتی الممکن بلکه حتما از حضورهای غیرضروری در مکان‌های عمومی و تجمعات حتی چند نفره پرهیز کنند. فاصله کرونا با همه یکسان است و همه باید برای مقابله با آن تلاش کنیم.

تکمیلی

کلیات جلسه اضطراری بررسی شیوع ویروس کرونا در مورد سقز به ریاست استاندار

 

به گزارش واکاوی و به نقل از منابع مطلع حاضر در جلسه، کلیات جلسه به شرح زیر است:

🔹اختصاص یکی از بیمارستان‌های سقز به مبتلایان ویروس کرونا، به گونه‌ای که بیمار با علایم ابتلا تنها در این بیمارستان بستری و درمان شود

🔹ادارات و بانک‌ها به صورت شیفتی و نوبتی(همانند ایام تعطیلات سال نو) خواهند شد

🔹اختصاص و روانه‌ی تجهیزات پزشکی و درمانی آن دسته از شهرهایی که کمتر با مشکل کرونا مواجه هستند به سقز

🔹تعطیلی کلیه اماکنی که می‌تواند محل تجمع مردم باشد از جمله اماکن ورزشی، مساجد و…

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا