آیا انتصاب مدیر در آستانه بازنشستگی درست است؟

در تازه‌ترین واکنش‌ها به تغییر احتمالی مدیر آموزش و پرورش سقز، تعدادی از فرهنگیان این سؤال را مطرح کرده‌اند که آیا انتصاب مدیران در آستانه بازنشستگی بر اساس قوانین آموزش و پرورش درست است؟

این نهاد به شدت نیازمند تزریق نیروی جوان و با انگیزه است در سال‌های اخیر جذب نیرو در آموزش و پرورش سقز از طریق آزمون در کمترین میزان خود بوده و بیشتر ساعات تدریس با طرح‌هایی همچون معلمان تمام وقت و نیروهایی که بازنشست شده‌اند، سرباز معلمی، برون‌سپاری ساعات تدریس و … پر شده و تلاش چندانی برای ورود نیروهای جوان با دغدغه‌های کمتر شکل نگرفته است. آیا یک مدیر با بیش از ۳۰ سال سابقه انگیزه و انرژی لازم را برای پرداختن به این موضوع داراست؟

شرایط بوجود آمده پس از کرونا لزوم آموزش مجازی و نوآوری در این زمینه را بیش از پیش ضروری کرده و این امکان‌پذیر نیست جز با نیروی جوان، پس ضروری است فردی که در رأس مدیریت قرار می‌گیرد به‌روز و با شناختی نو از چنین فضایی سکان مدیریت را به دست بگیرد.

روند انتخاب مدیر آموزش و پرورش سقز با حساسیت بیشتری از سوی معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها پیگیری می‌شود و بر همین اساس مدیرکل مربوطه، نماینده مجلس و فرماندار شهرستان سقز بایستی تمامی این حساسیت‌ها را برای یک انتخاب بهتر در نظر بگیرند.

 

مطالب مرتبط

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    من یه فرهنگی هستم و به نظرم مدیر آموزش پرورش سقز جناب آقای سیدیان شخص لایقی برای این مقام هستن.
    هم توانا هستن هم باتجربه.
    اما اینکه نیرو های کاریی باید درست انتخاب و استخدام بشن موافقم

  2. برعکس نیروهای مسن و با سابقه تجربه بیشتری دارند و با تمکین به سالها تجربه و آزمون و خطا بهتر از پس امورات برمی‌آیند تا نیروی جوانی که باید همه چیز را تجربه کند تا یاد بگیرد، به قول قدیمی‌ها آنچه جوان در آئینه می‌بیند پیر در خشت خام می‌بیند …!.
    آقای سیدیان که خود ۳ سال دبیر فیزیک بنده در رشته تجربی بودند و الان هم نزدیک ۳۰ سال سابقه دارند گزینه خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا