آیا وضعیت کرونا در سقز واقعا نارنجی است؟

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جدیدترین تقسیم‌بندی شهرهای استان به لحاظ شیوع کرونا، شهرهای سقز، بیجار و بانه را در شرایط نارنجی توصیف کرده و در مقابل شهرهای سنندج، قروه، کامیاران و مریوان را در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار داده است.

این در حالی است که تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های #سقز در یک ماه اخیر در کمتر روزی از ۵۰ نفر کمتر بوده است و این علاوه بر افرادی است که در قرنطینه‌ی خانگی هستند، همچنین نحوه دفن فوتی‌ها که اکثر آنها با دستورالعمل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد این احتمال که ممکن است #تبعیض‌‌هایی در نحوه اعلام وضعیت صورت گیرد را تقویت می‌کند.

چند روز قبل بود که وزیر کشور خطاب به فرمانداران و استانداران گفت: «فرمانداران و استانداران از مخفی کردن آمار بپرهیزند، وزیر بهداشت بر اساس آمار شما تصمیم گیری می‌کند». آیا این گفته وزیر کشور می‌تواند دلیلی بر عدم صراحت در اعلام آمارها از جمله در سقز باشد؟ خوب است مسئولان شهرستان در این زمینه پاسخگو باشند.

قریب به ۱۰ ماه است که استراتژی اساسی برای مقابله با این ویروس دیده نشده و آنچه ستاد کرونا در سطوح مختلف اجرا کرده همواره با تبعیض همراه بوده و همین موضوع مبارزه با کرونا را بیشتر به یک شوخی تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا