در دیدار استاندار کردستان با وزیر راه و شهرسازی عنوان شد؛ حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای در کردستان توسعه می‌یابد

استاندار کردستان با وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کرد، افزایش تعداد پروازهای فرودگاه سنندج در هفته، توسعه راه‌های اصلی و فرعی شهری و روستایی، تقویت زیرساخت‌ها و تاکید بر شتاب بخشی به پروژه ریلی کردستان از جمله مهمترین موضوعات این دیدار بود.

بهمن مرادنیا اهداف این جلسه را بررسی مشکلات طرح‌ها و پروژه های راه و شهرسازی در حوزه مسکن، راه، حمل و نقل، فرودگاه، راه آهن، بافت‌های فرسوده شهری، پروژه‌های ملی، راه‌های روستایی و نگهداری جاده‌ها برشمرد.

استاندار افزایش تعداد پروازهای تهران به سنندج را مطالبه عمومی مردم استان عنوان کرد و افزود: با قول مساعد وزیر محترم راه و شهرسازی ظرف ماه آینده ۲۰ پرواز جدید صبح و عصر در فرودگاه سنندج برقرار می‌شود.

بهمن مرادنیا با بیان این که از مسیر همدان خط آهن به سمت سنندج حرکت خواهد کرد، گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته از هفته آینده عملیات ریل‌گذاری خط آهن سنندج به عنوان یکی از مهم ‌ترین مسیرهای در دست ساخت وزارت راه و شهرسازی با سرعت و دقت بیشتری آغاز خواهد شد و ریل‌ها به منطقه حمل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با تشکیل این جلسه قطعا در حوزه حمل و نقل، نگهداری از راه‌ها و شتاب بخشی به احداث پروژه‌ها در بخش راه‌های اصلی و روستایی اقدامات خوبی صورت خواهد گرفت، ادامه داد: به منظور تسریع در عملیات ساخت کردیدر شمال جنوب در محدوده استان کردستان وزیر راه و شهرسازی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه دستور بهره‌گیری از ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را خواهد داد.

استاندار کردستان از احداث ۴۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی در استان با استفاده از اختیارات ماده ۵۶  نیز خبر داد و افزود: بر اساس این ماده ‌واحده اگر پیمانکاران در پروژه‌ها تعجیل داشته باشند، دولت پرداخت سود به آنها را تضمین می‌کند.

مرادنیا از گفتگو در خصوص بازآفرینی و توانمندسازی محدوده‌ها و محله‌های ناکارآمد شهری استان نیز خبر داد و افزود: طرح بازآفرینی در چند محله و محدوده بافت قدیمی و فرسوده سنندج بزودی آغاز می‌شود.

استاندار در پایان تصریح کرد: تامین و تخصیص اعتبارات پروژه های ملی در دست اجرای استان از وزیر راه شهرسازی مورد تاکید قرار گرفت .

منبع: پرتال استانداری کردستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا